Stacje ładowania samochodów w Chorzowie – popularne miejsca

arykuł w kategorii: Poradnik, Stacje ładowania,

Posiadaczy samochodów elektrycznych jest coraz więcej, warto więc wiedzieć, gdzie można je ładować. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak Chorzów poradził sobie z rozmieszczeniem stacji ładowania e-aut i w jakich popularnych miejscach można je znaleźć. Zapraszamy do lektury!

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Chorzowie

Chorzów to kolejne miasto aglomeracji śląskiej, w którym zauważyć można coraz więcej samochodów elektrycznych poruszających się po drogach. W związku z tym, co chwila powstają nowe stacje ładowania aut elektrycznych, dzięki którym sprawnie można napełnić akumulatory swojego elektryka. Poniżej prezentujemy tabelę z wykazem miejsc, w których można naładować swój e-samochód.

Nazwa Stacji Adres Stacji Typ Ładowarki Moc (kW)
Chorzów 75 Pułku Piechoty 41-500 Chorzów, 75 Pułku Piechoty 1 Mode3-AC-3p 22
Stadion Śląski 41-500 Chorzów, Promenada Gen. Ziętka 2 Mode3-AC-3p 22
Powerstop – Chorzów (P) 41-506 Chorzów, Drogowa Trasa Średnicowa 51 Mode3-AC-3p/Mode4-DC 10
Amic Chorzów Katowicka 41-500 Chorzów, Katowicka 28 Mode4-DC 140

Nowe stacje ładowania w Chorzowie

Omawiając miejsca, w których można spotkać stacje ładowania samochodów elektrycznych w Chorzowie, warto również wspomnieć o tym, że w mieście może powstać około 30 nowych tego typu punktów. Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosił przetarg na wydzierżawienie nieruchomości, które przeznaczone są na te miejsca. Obecnie zagospodarowane są one jako miejsca postojowe, jednak docelowo mają zostać przekształcone na punkty ładowania samochodów elektrycznych. Warto zaznaczyć, że w przetargu wskazano dokładnie 31 takich lokalizacji. Każda z potencjalnych stacji musi posiadać dwa punkty ładowania, cechujące się minimalną mocą 40kW. Co więcej, ładowarki te mają być dostosowane do jednoczesnego ładowania samochodów pełną mocą, a także umożliwiać dokonywanie płatności.

Gdzie jeszcze można naładować samochód elektryczny w okolicach Chorzowa?

Oprócz wyżej wymienionych punktów ładowania samochodów elektrycznych w Chorzowie warto pamiętać, że w sąsiadujących miastach ościennych również można naładować swoje auto. Przykładowo sporo stacji ładowania samochodów elektrycznych znajduje się w Bytomiu, Katowicach, Rudzie Śląskiej czy Gliwicach.

Jak widać, Chorzów nie odstępuje na krok pozostałym śląskim miastom, w liczbie stacji ładowania samochodów elektrycznych. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi nie będzie problemu ze zlokalizowaniem takiego miejsca.

wróć do wszystkich artykułów