Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm - SIGMA twój partner biznesowy

Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu niezależnego źródła energii, które pozwoli na zredukowanie emisji zanieczyszczeń, mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Fotowoltaika dla firm to nasza odpowiedź na współczesne potrzeby przedsiębiorców. Gwarantujemy kompleksową obsługę inwestycji. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie panele fotowoltaiczne, zajmiemy się formalnościami oraz przeprowadzimy kompleksowy montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej. Co możemy dla Ciebie zrobić? Sprawdź, co obejmuje nasza oferta fotowoltaiki dla firm!

Jak możemy Ci pomóc?

Farmy fotowoltaiczne to inwestycja, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeżeli chcesz zrealizować taką inwestycję, musisz znaleźć grunt spełniający odpowiednie warunki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, farma fotowoltaiczna 1MW może stanąć na działce o minimalnej powierzchni 2 ha. Dodatkowo należy pamiętać o bliskim położeniu linii średniego napięcia. Znalezienie takiego gruntu może być wyzwaniem, a my możemy Ci pomóc w poszukiwaniach.

Jeżeli masz własny grunt, pomożemy Ci znaleźć inwestorów zainteresowanych dzierżawą. Oferujemy również wsparcie podczas procesu inwestycyjnego oraz na każdym etapie realizacji pod kątem formalno-prawnym.

SIGMA jako podwykonawca

Farmy fotowoltaiczne znajdują się w naszej ofercie, ponieważ znamy realia takiej inwestycji od podszewki. Dzięki doświadczeniom zdobytym podczas kompleksowej budowy instalacji FV sprawdzimy się również w roli podwykonawcy. Możemy przejąć część obowiązków takich jak wykonanie:

  • projektu budowlanego,
  • montażu i kablowania części DC,
  • tras kablowych niskiego napięcia,
  • wprowadzenia mocy do sieci,
  • konfiguracji i uruchomienia farmy fotowoltaicznej.

Dlaczego warto skorzystać z naszej
oferty instalacji fotowoltaiczynych?

Szczegółowa analiza potrzeb i oczekiwań klienta.
Dobór optymalnej fotowoltaiki dla firm.
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego
Obsługa postępowań administracyjnych
Montaż i uruchomienie fotowoltaiki dla firm
Obsługa serwisowa i gwarancyjna.

Fotowoltaika dla firm – zasady działania

Zasady działania fotowoltaiki dla firm są takie same jak w przypadku osób fizycznych – instalacja pozwala na przetwarzanie energii słonecznej w prąd, który może być wykorzystany w przedsiębiorstwie do zasilania sprzętów i urządzeń, ale także stacji ładowania pojazdów bądź pomp ciepła. Na dachu zakładu lub na przyległym do niego gruncie montowane są panele fotowoltaiczne, do których dociera światło, (fotony), a następnie zmieniane jest w prąd stały. Trafia on do falownika, który stanowi najważniejszy element instalacji – prąd stały staje się w nim zmiennym, czyli może trafić do gniazdek i być wykorzystany.

Fotowoltaika dla firm – opłacalność montażu instalacji

Fotowoltaika dla biznesu może przynieść korzyści finansowe, jak i wizerunkowe (dbanie o ekologię jest bardzo dobrze postrzegane przez klientów i kontrahentów). Pierwszym z bardzo ważnych aspektów jej opłacalności jest możliwość znacznego obniżenia rachunków za prąd. Ponadto można oszczędzić na instalacji fotowoltaicznej, dzięki licznym dotacjom dla przedsiębiorców oraz prawie odliczenia jej ceny od kosztów uzyskania przychodów. Kolejną z opłacalnych możliwości związanych z pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca jest farma fotowoltaiczna, której montażem również zajmuje się nasza firma. Inna nazwa tego przedsięwzięcia to elektrownia słoneczna. Energia produkowana w niej sprzedawana jest do sieci w systemie aukcyjnym.

Rozliczanie fotowoltaiki dla firm

Rozliczenie fotowoltaiki dla firm opiera się na zasadzie produkowania prądu w ciągu dnia, a dzięki magazynowaniu go, może być wykorzystany także w czasie, kiedy instalacja nie jest w stanie wytwarzać optymalnej ilości energii – po zmroku, jak i w bardzo pochmurne dni. Rozliczanie przedsiębiorstwa z firmą energetyczną odbywa się na takiej samej zasadzie jak wsród osób prywatnych, czyli są oni prosumentami, którzy nadwyżki produktowej energii oddają do sieci energetycznej. Można odebrać je w późniejszym czasie, z uwzględnieniem prowizji dla zakładu energetycznego (20% w przypadku instalacji do 10 kW oraz 30% w przypadku instalacji od 10 kW do 50 kW). Zasady te w 2022 roku mają ulec zmianie – oddawana energia będzie skupowana przez zakłady energetyczne w cenie hurtowej z poprzedniego kwartału, a sprzedawana w detalicznej. Obowiązują one aktualnie dla instalacji od 50 kW do 500 kW, dlatego wykorzystywanie w 100% wytworzonego prądu jest najbardziej opłacalne. Ponadto istnieje możliwość samodzielnego magazynowania wyprodukowanej energii w przeznaczonych do tego magazynach.

Zobacz również

Farmy
fotowoltaiczne

Dowiedz się więcej

Zapytaj nas o szczegóły

Napisz do nas