Stacje ładowania pojazdów
elektrycznych dla każdego

Stacje ładowania
samochodów elektrycznych

Dostarczymy Ci stacje ładowania samochodów elektrycznych od najlepszych producentów na rynku. Dzięki temu zyskujesz gwarancję niezawodnego urządzenia, które dobierzemy do wymagań technicznych Twojego pojazdu. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych od firmy SIGMA Technology & Energy Solutions to konkurencyjne ceny i kompleksowa obsługa, która obejmuje nie tylko dostarczenie, ale również montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

 

 

Znajomość branży, jaką jest elektromobilność, pozwoliła nam na wyselekcjonowanie najlepszych urządzeń na rynku. Stacje do ładowania samochodów elektrycznych, które znajdziesz w naszej ofercie, wyróżniają się przede wszystkim niezawodnością i świetnymi możliwościami.

 

 

Sprawdź stacje ładowania samochodów elektrycznych w naszej ofercie i wybierz interesującą Cię ofertę! Następnie skontaktuj się z nami, a my dobierzemy konkretny produkt do Twoich potrzeb.

blank

Mobilne stacje ładowania

Dowiedz się więcej

Wallbox -
kompaktowa stacja ładowania

Dowiedz się więcej

Wolnostojące stacje ładowania AC

Dowiedz się więcej

Wallbox DC –
stacja elektryczna o większej mocy

Dowiedz się więcej

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych DC

Dowiedz się więcej

Czym są stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Stacja ładująca samochody elektryczne to urządzenie, na którym zamontowano ładowarkę przeznaczoną do ładowania aut za pomocą prądu pochodzącego z sieci energetycznej. Takie stacje najczęściej znajdują się przy: autostradach, centrach handlowych, supermarketach, hotelach i miejscach pracy. Ponadto istnieje szansa zamontowania domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych na podwórku lub parkingu podziemnym. W tym wypadku dobrze sprawdzi się Wallbox. Tolerowane temperatury pracy tego typu urządzeń to najczęściej od -25°C do 50°C (na rynek skandynawski przygotowano produkty, które działają w minimalnej temperaturze -35°C). Ponadto do prawidłowego działania każdej stacji ładowania podjazdów konieczne jest zachowanie parametrów związanych z wilgotnością powietrza, jak i wysokością nad poziomem morza, jednak nie są to bardzo restrykcyjne założenia.

Ładowarki do samochodów elektrycznych – rodzaje

Stacje ładowania samochodów można podzielić według kilku kryteriów. Pierwszym (i jednym z ważniejszych) jest uporządkowanie ze względu na prąd wyjściowy:

Ponadto stacje ładowania pojazdów elektrycznych rozróżnia się na podstawie ich mocy, a co za tym idzie, czasu ładowania oraz zastosowanych przyłączy (Typ 1, Typ 2, CCS/Combo 1, CCS/Combo 2, CHAdeMO), które są przypisane do konkretnych marek pojazdów.

Jak wygląda budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych? Ile trwa montaż?

Stacje ładowania pojazdów to stosunkowo prosta konstrukcja. W miejscach publicznych najczęściej wykonuje się je w zabudowie albo na słupach. Montowane są do podłoża (wcześniej przygotowanego fundamentu) za pomocą kotwa chemicznych oraz śrub. Stacje ładowania samochodów elektrycznych mogą być także zamontowane pod wiatą lub w budynku. Ważne, aby były dobrze zabudowane szczelną konstrukcją (minimum IP54 – niecałkowita ochrona przed pyłem oraz niewielka przed zachlapaniami). Wymagane jest wyposażenie jej w wyłączniki bezpieczeństwa, ochronniki przeciwprzepięciowe, a także układy mierzące pobierany prąd. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych zazwyczaj nie może zostać zamontowana w miejscach narażonych na zapylenie pyłami nieprzewodzącymi oraz przewodzącymi, jak i działanie kwaśnych oparów. Inwestorzy, którzy chcą udostępniać usługę ładowania, powinni zapamiętać, że stacje obowiązkowo muszą spełniać wymagania stawiane przez UDT. Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych może trwać od kilku godzin do kilku dni w zależności od zakresu wykonywanych prac koniecznych dla prawidłowego posadowienia urządzenia.

Zapytaj nas o szczegóły

Kontakt