Instalacja fotowoltaiczna dla klientów
biznesowych i farmy fotowoltaiczne

Profesjonalizm i kompleksowa instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna to jedno z rozwiązań, które pozwoli Ci na ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza. W odpowiedzi na oczekiwania klientów biznesowych i instytucjonalnych wprowadzamy kompleksową obsługę takich inwestycji. Dzięki niej zredukujesz wydatki związane z pobieraniem energii elektrycznej. Pomożemy Ci w znalezieniu optymalnego rozwiązania, a także zajmiemy się formalnościami.

 

Nasza firma zapewnia również profesjonalne doradztwo, dzięki któremu wybierzesz odpowiednie urządzenia fotowoltaiczne. Dodatkowo przygotujemy dla Ciebie szczegółowy projekt instalacji oraz załatwimy wszelkie formalności związane z postępowaniami administracyjnymi. Na tym etapie zajmiemy się dopasowaniem usługi do Twoich potrzeb i oczekiwań. Kiedy to zrobimy, możemy rozpocząć montaż fotowoltaiki.

Dlaczego warto skorzystać z naszej
oferty instalacji fotowoltaiczynych?

Szybka i kompleksowa realizacja

Dzięki znajomości branży potrafimy zredukować problemy, które mogłyby pojawić się w przyszłości. Doświadczenie pozwala nam również na ekspresową realizację przy zachowaniu najwyższej jakości.

Profesjonalna pomoc

Za naszymi działaniami stoją ludzie posiadający specjalistyczną wiedzę w branży fotowoltaicznej. Doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie na rynku.

Kompleksowe instalacje fotowoltaiczne

Poprowadzimy Twoją inwestycję przez cały proces. Zajmiemy się wszystkim za Ciebie.

Formalności po naszej stronie

Instalacje fotowoltaiczne wiążą się z postępowaniami administracyjnymi i uzyskaniem niezbędnych zgód. Odciążymy Cię i zajmiemy się wszelkimi formalnościami.

Alternatywne źródło energii

Wprowadzenie instalacji fotowoltaicznej pomoże Ci zredukować zanieczyszczanie powietrza. Dodatkowo zyskujesz niezależność energetyczną. Dzięki temu zoptymalizujesz również swoje wydatki.

Jak dokładnie wygląda ten proces? Co
oferujemy klientom biznesowym
i farmom fotowoltaicznym?

Farmy fotowoltaiczne

Dowiedz się więcej

Fotowoltaika dla firm

Dowiedz się więcej

Instalacja fotowoltaiczna – co to jest? Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna jest połączonym ze sobą systemem urządzeń, które umożliwiają wytworzenie energii elektrycznej ze słonecznej. Składają się na niego m.in. panele fotowoltaiczne, optymalizatory oraz inwerter nazywany także falownikiem, często z monitoringiem produkcji. Prąd wytwarzany dzięki instalacji fotowoltaicznej może być wykorzystywany do zasilania sprzętów elektrycznych osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Ponadto energia wytwarzana w ten sposób często wykorzystywana jest w inteligentnych domach i firmach – zasila się nią np. stacje ładowania samochodów elektrycznych. Do przechowania wytworzonych nadwyżek można wykorzystać specjalny inwerter, magazyn. Prąd można także „wpuścić” do sieci energetycznej i odebrać z niej za darmo 80% lub 70% (uzależnione jest to od wielkości instalacji) oddanej energii, gdy będzie to konieczne, a także sprzedać ją po cenach hurtowych i odkupić po detalicznych.

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna. Uważa się, że na każde 50 zł wydawane miesięcznie na prąd konieczne jest zainstalowanie paneli o mocy 1kW, co stanowi koszt około 4.000 zł – 6.000 zł. Ceny instalacji fotowoltaicznej nie rosną wykładniczo, więc im więcej kW, tym stosunkowo mniejsze nakłady finansowe na 1kW instalacji.

Czy fotowoltaika w Tychach, na Śląsku się opłaca?

Nasza firma zlokalizowana jest w Tychach i śląski rynek jest nam najbliższy, najbardziej znany, dlatego na nim się skupiamy. Montaż instalacji fotowoltaicznej wciąż jest opłacalny, głównie dla osób bądź firm, które płacą więcej niż 100 zł miesięcznie za prąd, gdyż dzięki niej możliwe jest obniżenie rachunków nawet o 90%. Dużym atutem jest także uniezależnienie się od podwyżek cen energii elektrycznej, które planowane są już w 2022 roku. Należy jednak pamiętać o tym, że aby móc czerpać maksymalne korzyści konieczne jest jak najlepsze dobranie instalacji do potrzeb. Przy braku jakichkolwiek dotacji inwestycja na 6 kW powinna zwrócić się w czasie 7 lat. W kwestii opłacalności warto także wspomnieć o kwestiach wizerunkowych, które są szczególnie ważne dla firm. Warto zaznaczyć, że sytuacja podobnie wygląda w innych miastach, regionach kraju.

Fotowoltaika w Tychach – dofinansowanie dla biznesu w 2021 roku

Montaż instalacji fotowoltaicznej w dużych miastach Polski, np. w Tychach, Krakowie czy Gdańsku może być droższy niż w przypadku mniejszych miejscowości. W związku z tym klienci biznesowi powinni skorzystać z szerokiej oferty dofinansowania montażu instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie. Atrakcyjnym dla nich programem jest Energia Plus. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie dofinansowania 85% kosztów kwalifikowanych. Pożyczka może być udzielna na zasadach rynkowych, jak i preferencyjnych. Oferowane są również dotacje do fotowoltaiki w wysokości połowy kosztów. Bank Gospodarstwa Krajowego, by ułatwić mikroprzedsiębiorstwom, a także małym i średnim, decyzję o przejściu na alternatywne źródła energii, oferuje pomoc w spłacie kredytów w ramach gwarancji Biznesmax. Firmy, które chcą skorzystać z dofinansowania, powinny także zainteresować się regionalnymi wsparciami, które mogą być im udzielone przez samorządy lokalne.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Kontakt