Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w centrum miasta Bytom

arykuł w kategorii: Poradnik,

Auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne z chwili na chwilę. Aby jednak ich używanie miało sens, konieczny jest dostęp do punktów ładowania. Poruszając się po większych miastach, warto więc wiedzieć, gdzie znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych, aby nie narażać się na utratę mocy. Poniżej prezentujemy więc kilka ładowarek, znajdujących się w Bytomiu.

Stacja ładowania Orlen Chorzowska 90

Stacja ładowania samochodów przy ulicy Chorzowskiej 90 znajduje się na terenie stacji benzynowej Orlen i jest położona przy trasie numer 79 niedaleko sklepu Selgros. Z ładowarki tej można skorzystać przez całą dobę, a w trakcie ładowania nawet w środku nocy można zjeść ciepły posiłek dostępny na stacji benzynowej. Stacja ładowania samochodów elektrycznych przy Orlen posiada złącza typu Typ 2 oraz CCS dla prądu DC. Jest to istotne, ponieważ nie wszystkie punkty ładowania obsługują ładowanie DC, więc przed wyruszeniem w drogę, warto sprawdzić dostępne gniazda i rodzaj złącza.

stacja ładowania adres punkt orientacyjny typ złącza
Orlen Chorzowska 90 Chorzowska 90 Orlen stacja benzynowa CCS, Type 2
Bytom TS GZE Frycza-Modrzewskiego 5 stawu Zumerek Type 2
Armada Golf Club Golfowa 3 pole golfowe Type 2
Plac Sobieskiego Plac Sobieskiego 3 Plac Sobieskiego Type 2
Jednostka wojskowa Jana Białego 2 jednostka wojskowa Type 2

Warto również zaznaczyć, że dostawcą prądu jest w tym przypadku Orlen S.A.

Ładowarka Bytom TS GZE

Stacja ładowania Bytom TSGZE znajduje się przy ulicy Frycza-Modrzewskiego 5 na osiedlu Szombierki w Bytomiu, nieopodal Stadionu GKS Szombierki oraz stawu Zumerek. Według mapy stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce ładowarka ta wyposażona jest w dwa miejsca ze wtyczkami Type 2. Warto wspomnieć, że jest to instalacja AC, więc moc maksymalna powinna oscylować w granicach 22 kw. Zainteresowani kierowcy powinni również wiedzieć, że punkt ten jest czynny całą dobę, a dostawcą energii elektrycznej jest w tym przypadku Tauron Nowe Technologie S.A.

Ładowanie samochodu elektrycznego przy polu golfowym

Mieszkańcy Bytomia, którzy przepadają za grą w golfa oraz pojazdami elektrycznymi nie mogą przejechać obojętnie obok stacji ładowania obok pola golfowego Armada Golf Club. Ładowarka ta znajduje się przy ulicy Golfowej 3 i czynna jest całą dobę. Do dyspozycji kierowców są tu dwa miejsca ładowania ze wtyczkami Type 2 o mocy do 22 kw.

Stacja ładowania przy Placu Sobieskiego

Szukając stacji do ładowania aut elektrycznych w samym centru miasta Bytom, warto udać się pod budynek Muzeum Górnośląskiego i Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie na Placu Sobieskiego 3 znajduje się ładowarka od Tauron Nowe Technologie S.A. Punkt ten czynny jest przez 24 godziny na dobę, a naładujemy tam pojazdy wyposażone w złącza Type 2.

Ładowarka samochodów elektrycznych koło jednostki wojskowej

Jedna ze stacji ładowania samochodów elektrycznych w centrum Bytomia znajduje się zaraz przy Jednostce Wojskowej nr 3946 przy ulicy Pułkownika Jana Białego 2. Jest ona wyposażona w dwa gniazda Type 2 dla pojazdów ładowanych prądem przemiennym AC. Warto wiedzieć, że w tym miejscu samochód będziemy mogli podłączyć o dowolnej godzinie, bo jest to ładowarka całodobowa.

Widać więc, że kierowcy samochodów elektrycznych nie powinni mieć większych problemów ze znalezieniem stacji ładowania w Bytomiu. Jeśli wyjechałeś więc do centrum miasta i potrzebujesz podładować swój e-samochód, możesz skorzystać między innymi z ładowarek na stacji Orlen przy Chorzowskiej 90, Bytom TS GZE na Szombierki, stacji przy polu golfowym Armada Golf Club, punktu na Placu Sobieskiego czy niedaleko jednostki wojskowej.

wróć do wszystkich artykułów