Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Mysłowicach – przykłady

arykuł w kategorii: Poradnik, Stacje ładowania,

Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu elektrycznego, to prawdopodobnie więc tylko kwestia czasu, zanim samochody napędzane prądem wyprą pojazdy na diesel i benzynę. Elektromobilność nabiera pędu, dlatego dziś sprawdzamy, jak sytuacja wygląda w Mysłowicach i ile stacji ładowania samochodów elektrycznych można znaleźć w tym mieście.

Stacje ładowania w Mysłowicach

W aglomeracji śląskiej elektromobilność stale się rozwija, jednak nie w każdym mieście tak samo… W większych miastach, jak Katowice z łatwością możemy znaleźć punkty do ładowania samochodów elektrycznych. Natomiast, póki co w Mysłowicach znajduje się jedna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Operator Magenta Tauron udostępnił w Mysłowicach jedną stację ładowania, znajduje się ona przy ul. Ziętka 45-47, niedaleko Centrum Handlowego Brzęczki Park. Na miejscu znajdują się dwa punkty, które oferują tryb ładowania AC o mocy maksymalnej 22 kW, niestety, jeśli chcemy podładować samochód, musimy zabrać ze sobą kable, ponieważ ta stacja ich nie udostępnia.

W jakich miastach niedaleko Mysłowic znajdują się stacje ładowania?

Wielkim plusem aglomeracji bez wątpienia jest bliska odległość do sąsiednich miast. Skoro nie możemy zbytnio podładować samochodu w Mysłowicach, warto sprawdzić, które miasta sąsiadujące mogą poszczycić się długą listą punktów ładujących elektryczne pojazdy. Na uwagę zasługuje z pewnością Sosnowiec, w którym można natrafić na ponad 15 stacji do “tankowania” samochodów elektrycznych (listę przykładowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Sosnowcu znajdziesz na naszym blogu). Więcej punktów spotkać można tylko w Katowicach.

Lista stacji ładowania w Katowicach

W stolicy Śląska znajduje się ponad 70 stacji ładowania samochodów elektrycznych, a samych punktów w mieście jest blisko 100. Katowice z roku na rok poszerzają swoją listę stacji, co więcej, rozwija się nie tylko infrastruktura energetyczna w Katowicach, ale także komunikacja miejska. Po mieście jeździ bowiem coraz więcej autobusów elektrycznych lub takich napędzanych wodorem. W Katowicach stacje ładowania znajdują się przy Galeriach Handlowych, ale także nieopodal popularnych obiektów:

miejsce stacji ładowania
opis
Galeria Katowicka Ogólnodostępna stacja ładowania typu DC na poziomie -3 parkingu podziemnego.
Galeria Libero w Katowicach Urządzenie na parkingu przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) w Katowicach Stacja przy Spodku z ładowarkami typu AC i DC.
Silesia City Center w Katowicach Stacja przy centrum handlowym z 3 stanowiskami i różnymi sposobami podpięcia.
Fabryka Porcelany w Katowicach Ogólnodostępna stacja w pobliżu Fabryki Porcelany oferująca moc ładowania do 22 kW z 4 stanowiskami do ładowania.

W Mysłowicach, póki co znajduje się tylko 1 stacja ładowania pojazdów elektrycznych, mamy jednak nadzieję, że miasto dotrzyma kroku Katowicom i wkrótce zaczną pojawiać się nowe punkty ładowania. A jak Wy, mieszkańcy Mysłowic radzicie sobie z deficytem stacji ładowania? Z ładowarek, w których miastach korzystacie najczęściej?

wróć do wszystkich artykułów