Lista przykładowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Sosnowcu

arykuł w kategorii: Poradnik, Stacje ładowania,

Sosnowiec prężnie się rozwija, jak chodzi o branżę elektromobilności. Aktualnie w Sosnowcu znaleźć można ponad 15 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. W poniższym artykule przedstawimy listę miejsc w Sosnowcu, w których można naładować samochód.

Ładowarka do samochodu niedaleko Designer Outlet w Sosnowcu

Samochód elektryczny można podładować także podczas zakupów w Designerze w Sosnowcu. Przy ul. Orląt Lwowskich 138, na parkingu Designer Outlet znaleźć można aż trzy stacje ładowania aut elektrycznych, czyli aż 6 punktów ładowania. Każda spacja oferuje możliwość ładowania samochodu w trybie AC, gdzie dostępne są złącza IEC type 2.

Stacja ładowania przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej

Następna stacja ładowania znajduje się niedaleko Klasztoru Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, przy ul. ul. Matki Teresy Kierocińskiej w Sosnowcu. Na tej stacji ładowania od Tauron znajdują się dwa punkty, w których można naładować samochód w trybie AC. Na tej stacji, podobnie, jak w przypadku wielu innych stacji ładowania od Tauron, nie ma dołączonych kabli.

Stacja ładowania na ul. Gen. Grota-Roweckiego w Sosnowcu

Na ul. Gen. Grota-Roweckiego 130, niedaleko Parku Tysiąclecia w Sosnowcu znaleźć można stację ładowania operatora CNGvitall Polska. Na stacji dostępne są trzy punkty ładowania aut elektrycznych, zaletą tej stacji jest to, że działa ona przez całą dobę.

Ładowarka na stacji ładowania Crab w Sosnowcu

Na ul. Lenartowicza 186 w Sosnowcu, a dokładniej na stacji paliw Crab, znaleźć można ładowarki do samochodów elektrycznych od Taurona. Dostępne są tam dwa punkty, które oferują tryb ładowania DC i AC. W jednym punkcie dostępne są także kable ze złączami CHAdeMo oraz COMBO type 2.

Stacje ładowania niedaleko Sosnowiec Plaza

Na parkingu Sosnowiec Plaza można znaleźć stacje ładowania operatora Green Way Polska. Na terenie galerii handlowej Plaza znajdują się trzy punkty ładowania aut elektrycznych dostępne w trybie ładowania DC, gdzie dostępne są złącza CHAdeMO, COMBO type 2 oraz IEC type 2.

Stacja ładowania na ul. Warszawskiej w Sosnowcu

W niedalekiej odległości od Sosnowiec Plaza znaleźć można także stację ładowania, której operatorem jest Tauron, Znajduje się ona przy ul. Warszawskiej 9, na parkingu obok Delikatesów Kubik. Dostępne punkty oferują możliwość ładowania w trybie AC oraz posiadają złącza IEC type 2, warto jednak pamiętać o tym, że na stacji nie ma dołączonych kabli!

Stacja do ładowania samochodu przy ul. Małachowskiego 1

Niedaleko sali widowiskowo-koncertowej MUZA można naładować samochód elektryczny, a dokładniej to na ul. Małachowskiego 1. W tym miejscu dostępne są dwa punkty ładowania aut elektrycznych marki Green Way Polska.

Jak widać, ładowarek do elektryków w Sosnowcu jest całkiem sporo. Jeśli zależy nam na tym, by znaleźć optymalną dla nas stację ładowania, która oferuje tryb DC oraz posiada odpowiednie kable i złącza, to warto sprawdzić internetową mapę stacji ładowania.

wróć do wszystkich artykułów