TOP 3: Najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych – ranking

arykuł w kategorii: Stacje ładowania, Wiedza eksperta,

Elektromobilność rośnie w siłę. Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu elektrycznego. Dodatkową motywacją może być program Mój Elektryk, który ruszył już 12 lipca 2021 roku. Liczba i lokalizacje publicznych ładowarek pozostawiają wiele do życzenia. Nie powinno więc dziwić, że u wielu osób pojawia się potrzeba zainwestowania we własne urządzenie. Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych? Ranking naszych ekspertów pomoże Ci wybrać!

 

Spis treści:

 

Ranking najlepszych stacji ładowania samochodów elektrycznych

Na drogach porusza się coraz więcej samochodów elektrycznych. Mimo to publiczna infrastruktura ładowania pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup prywatnych urządzeń. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, jaka jest najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych? Ranking pomoże Ci znaleźć odpowiedź i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Poniższe zestawienie zawiera 3 najlepsze urządzenia, które znajdziesz w ofercie SIGMY. Na jaki produkt się zdecydować? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto zwrócić uwagę na kilka statystyk. Dzięki nim dowiesz się, dlaczego prywatna stacja ładowania może okazać się najkorzystniejszym rozwiązaniem.

 

Sprawdź pełną ofertę SIGMY na stronie: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych!

 

Rynek elektromobilności w Polsce

 

Według danych z końca lipca 2021 roku na polskich drogach porusza się 28 301 samochodów elektrycznych. Wśród nich znajduje się aż 13 606 samochodów w pełni elektrycznych, czyli BEV. Z kolei 14 695 pojazdów to hybrydy – PHEV. Jednocześnie na tak dużą liczbę elektryków przypada zaledwie 1557 stacji ładowania. Zaledwie 32% dostępnych urządzeń dostarcza prąd stały DC, czyli umożliwia skrócenie czasu poświęcanego na zasilanie pojazdu.

 

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego urządzenia. Ranking najlepszych stacji ładowania samochodów elektrycznych pozwoli na szybką selekcję produktów. Należy jednak podkreślić, że warto zapytać o poradę specjalistów. Nasi eksperci służą pomocą! Zapraszamy do kontaktu. Tymczasem przejdźmy do rankingu najlepszych stacji ładowania samochodów elektrycznych.

 

Najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych a moc i typ wtyczki

Najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych nie będzie tym samym urządzeniem dla każdego, ponieważ musisz je dopasować do modelu auta. Zwróć uwagę na moc ładowarki oraz typ wtyczki.

 

  • Weź pod uwagę moc pokładowego inwertera. To od niego zależy przede wszystkim szybkość ładowania. Jeżeli podłączysz do samochodu nawet urządzenie z większą mocą i tak czas uzupełniania baterii pozostanie taki sam. Dlatego też powinieneś dopasować stacje do inwertera pokładowego. Mocniejsza urządzenie może wiązać się z wyższym kosztem i nie wpłynie na skrócenie czasu ładowania.
  • Zwróć uwagę, że większość stacji posiada wtyczkę typu 2, ponieważ jest ona uznawana za europejski standard. Sprawdzi się w przypadku samochodów niemal z każdym gniazdkiem, choć pojawiają się wyjątki. Przykładowo urządzenia Enelion nie dopuszczają możliwości stosowania adapterów i przejściówek.

 

Szczegółowy podział urządzeń ze względu na moc, typ wtyczki znajdziesz w artykule: Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych.

 

Miejsce montażu i przeznaczenie a wybór najlepszej stacji ładowania aut elektrycznych

Ponadto należy wziąć pod uwagę przeznaczenie urządzenia. Publiczne stacje powinny spełniać inne kryteria niż te prywatne.

 

Ogólnodostępna stacja ładowania posiada zazwyczaj więcej niż jedno gniazdko. Ma większą moc, by zoptymalizować czas ładowania. Wolniejsze urządzenia sprawdzą się w miejscach, gdzie zostawiamy samochód nawet na całą noc. Dlatego też mogą być dobrym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych, szukających urządzenia do montażu w warunkach domowych.

 

Pamiętaj, że im większa moc, tym krótszy czas ładowania. Jeżeli zależy Ci na szybkim ładowaniu, najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się w tym przypadku ładowarki DC.

 

Nie zapominaj również o bezpieczeństwie i dowiedz się, jaka jest moc dostępna w miejscu montażu stacji.

 

Uwaga! Jeżeli zamontujesz stacje o zbyt dużej mocy, może pojawić się przeciążenie sieci i wyzwolenie bezpieczników. Dlatego należy przeanalizować infrastrukturę elektryczną, określić moc dostępną w miejscu montażu urządzenia i dopasować do niej wybrane urządzenie.

 

Na koniec zwróć uwagę również na długość kabla. Bez wątpienia większą swobodę dają dłuższe kable. Nie pojawia się w tym przypadku tak wiele ograniczeń związanych z ustawieniem pojazdu. Maksymalna długość kabla wynosi nawet 7 metrów.

Jak widać, nie ma jednego urządzenia, które można określić jako: najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb klienta oraz miejsca montażu. Dlatego też nasze zestawienie obejmuje zarówno urządzenia przeznaczone na użytek komercyjny, jak i prywatny. Wśród nich znajduje się z pewnością Twoja najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych.

 

TOP 3: Najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych – ranking

Poniżej prezentujemy produkty, które mogą spełniać potrzeby i oczekiwania różnych klientów. Na liście znajdziesz zarówno stacje ładowania do montażu w miejscach publicznych, jak i na prywatnej posesji.

 

1. Kompaktowa stacja ładowania Wallbox do montażu w domu

Jeżeli zależy Ci na funkcjonalnym urządzeniu, doskonałym rozwiązaniem może być Wallbox. To jedno z kompaktowych urządzeń, które zmieści się w każdym miejscu. Możesz zamontować tę stację ładowania na ścianie. Jest wykonana z odpornego na uszkodzenia materiału. Dodatkowo ma wyświetlacz OLED, który poprawia czytelność.

Co ważne, Wallbox ma maksymalną moc równą 22 kW. Jest ona płynnie regulowana od 1,4 kW. Dodatkowo jest wyposażona w czytnik RFID. Ta technologia pomaga w identyfikacji użytkowników. Dzięki temu może być używana również do celów komercyjnych. Jeżeli wyłączysz RFID, możesz korzystać z ładowarki od razu po podłączeniu, bez weryfikacji tożsamości – tryb Plug&Charge.

Sprawdź więcej informacji o Wallbox – kompaktowa stacja ładowania!

 

Dodatkowo istnieje możliwość doposażenia w moduł komunikacyjny, zabezpieczenie RCM B. Jeżeli zdecydujesz się na wprowadzenie stacji ładowania do celów komercyjnych, możesz doposażyć stacje ładowania Wallbox w licznik MID do rozliczeń sprzedaży usługi ładowania.

Bez wątpienia będzie to zarówno kompaktowa, jak również najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych do użytku prywatnego. Po uzupełnieniu urządzenia w dodatkowe moduły sprawdzi się dobrze jako urządzenie stosowane przez więcej niż jedną osobę.

 

2. Wallbox DC – kompaktowa stacja o większej mocy

Jeżeli zależy Ci na szybszym ładowaniu, czyli większej mocy urządzenia, mamy dla Ciebie alternatywę. Dzięki niemu możesz dostarczyć prąd stały bezpośrednio do samochodu. W ten sposób unikniesz ograniczeń związanych z czasem ładowania. Przykładem takiego rozwiązania jest urządzenie Ekoenergetyka Spark o mocy wyjściowej do 20 kW DC. To kompaktowe urządzenie to gwarancja szybkiego ładowania!

spark

Sprawdź więcej informacji o  Wallbox DC – stacja elektryczna o większej mocy!

Ekoenergetyka Spark to najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych dla osób, które potrzebują kompaktowego, szybkiego rozwiązania. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LCD 7’ oraz wskaźnik LED. Jednocześnie musisz pamiętać, że tego produktu nie należy montować na zewnątrz!

 

3. Najlepsza stacja ładowania samochodów elektrycznych przeznaczona do miejsc publicznych

Stacja ładowania samochodów elektrycznych DC sprawdzi się doskonale w miejscach, gdzie właściciele elektryków oczekują ekspresowego ładowania. Jednym z takich urządzeń jest Ekoenergetyka Axon Pay. Gwarantuje moc wyjściową nawet do 100 kW. Umożliwia konfigurację typów gniazd ładowania. Jest wyposażona w złącza: CCS, CHAdeMO oraz AC Typ 2.

 

axon pay

Sprawdź Stacje ładowania pojazdów elektrycznych DC!

 

Jeżeli zależy Ci na uniwersalnym rozwiązaniu, Ekoenergetyka Axon Pay jest tym, czego szukasz. Ta ładowarka umożliwia płatność kartą bankową dzięki integracji z terminalem płatniczym. Sprawdzi się doskonale w przypadku aut elektrycznych oraz hybrydowych. Co więcej, jest wyposażona w dotykowy wyświetlacz LCD 12’.

Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że jest to najlepsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych w przypadku odpłatnego udostępniania urządzenia.

 

Chcesz kupić własną stacje ładowania? Zapraszamy do kontaktu!
wróć do wszystkich artykułów