Dostawa i montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w SIGMIE

arykuł w kategorii: Stacje ładowania, Wiedza eksperta,

Wybór stacji ładowania samochodów elektrycznych to nie jedyna ważna decyzja, przed którą staniesz w przypadku zakupu własnego urządzenia. Równie istotny jest montaż ładowarki w określonym przez Ciebie miejscu. Jeżeli wybierzesz naszą firmę, zajmiemy się wszystkim od A do Z. Jak przebiega dostawa i montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w SIGMIE? Wyjaśniamy.

 

Spis treści:

 

Czy montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych wymaga wiedzy specjalistycznej?

Dla wielu osób wybór stacji ładowania samochodów elektrycznych jest jedną z najważniejszych decyzji. Niewielu klientów myśli o tym, co dalej zrobić z urządzeniem. Chcesz samodzielnie zamontować stację ładowania samochodów elektrycznych w swoim garażu lub domu? Nie rób tego. Powinien zająć się tym ekspert.

 

Musisz wiedzieć, że montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych wymaga odpowiedniego zaplecza, którym jest: wiedza, umiejętności oraz sprzęt. Dlaczego? Pierwszy i jeden z najważniejszych kroków procedury montażu to szczegółowy audyt lokalizacji oraz instalacji elektrycznej w budynku.

 

Dzięki tej weryfikacji unikniesz przeciążenia sieci – tzw. “wybicia korków” – awarii urządzeń podpiętych do instalacji czy też niebezpiecznych sytuacji związanych z warunkami pogodowymi. Bez wątpienia montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych powinien być przeprowadzany przez elektryków z odpowiednimi kwalifikacjami, znajomością parametrów technicznych dostępnych urządzeń, a także wiedzą pozwalającą na profesjonalne doradztwo.

Jeżeli nie spełniasz powyższych kryteriów, bezpieczniej będzie oddać te zadania w ręce profesjonalistów. Sprawdź, jak przebiega dostawa i montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w SIGMIE.

 

Czy montaż ładowarek samochodów elektrycznych jest możliwy w dowolnym miejscu?

Okazuje się, że nie. Montaż ładowarek samochodów elektrycznych wymaga odpowiedniego przygotowania infrastruktury elektrycznej. Dlatego też specjalista musi przeprowadzić kontrolę instalacji, by zachować obowiązujące standardy bezpieczeństwa. Polega to przede wszystkim na sprawdzeniu, czy instalacja może zostać dodatkowo obciążona stacją ładowania. Jeżeli tak, wybór lokalizacji jest obojętny.

 

Jeżeli nie wybrałeś jeszcze odpowiedniego rozwiązania, sprawdź naszą ofertę: stacje ładowania pojazdów elektrycznych!

 

Krok 1: Audyt miejsca i infrastruktury elektrycznej w wybranym miejscu

Jeżeli decydujesz się na montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych, musisz pamiętać również o bezpieczeństwie. Z pewnością wiesz doskonale, gdzie chciałbyś umieścić swoje urządzenie. Pojawia się jednak pytanie, czy infrastruktura wskazanej lokalizacji pozwala na montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych. Nasz specjalista sprawdzi, czy zastana infrastruktura spełnia wymogi mocy i natężenia prądu, które pobiera z sieci Twój pojazd.

Dlatego też audyt jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego elektryka, który doskonale wie, co sprawdzić i jak dopasować urządzenie do infrastruktury. Na tym etapie pracy weryfikuje kilka ważnych parametrów:

  • przekroje przewodów zasilających rozdzielnię,
  • zapas mocy umownej,
  • zastosowane zabezpieczenia nadprądowe,
  • sposób rozbudowy rozdzielni o nowe aparaty,
  • możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury (przykład: gniazdka siłowe w garażu),
  • zapotrzebowanie na moc i natężenie prądu przez samochód,
  • stan prawny lokalu oraz niezbędne zgody administracyjne (w przypadku garażu podziemnego w budownictwie wielorodzinnym).

 

W zależności od tego, jak nasz specjalista oceni sytuację, otrzymasz decyzję, czy montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych we wskazanym miejscu będzie możliwy lub nie. W wyniku przeprowadzonego przez nas audytu otrzymasz optymalny wariant zasilania stacji ładowania samochodów elektrycznych.

 

Krok 2: Montaż ładowarki do samochodów elektrycznych w domu

Po audycie przechodzimy już do właściwego procesu montażu ładowarki do samochodów elektrycznych. Poniżej znajdziesz opis krok po kroku, jak to się odbywa.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie infrastruktury zasilającej. Specjalista zajmuje się doprowadzeniem przewodu z rozdzielnicy elektrycznej do miejsca montażu ładowarki do samochodów elektrycznych. Istnieje możliwość wykorzystania obecnych już elementów infrastruktury, ale wymaga to dodatkowej weryfikacji na etapie audytu.

Drugim krokiem jest sam montaż ładowarki do samochodów elektrycznych. W zależności od wybranego urządzenia będzie to instalacja naścienna lub na specjalnym słupku. Specjalista podepnie stacje ładowania zgodnie z zaleceniami producenta.

Ostatnim krokiem jest podłączenie ładowarki do prądu. Dzięki pomocy specjalisty otrzymasz urządzenie dostosowane do swoich potrzeb i oczekiwań. Otrzymasz również zaświadczenie, że montaż ładowarki do samochodów elektrycznych odbył się zgodnie z instrukcją producenta i zasadami bezpieczeństwa.

 

Cały ten proces trwa od 1 do 2 dni roboczych. Nasz specjalista przeszkoli Cię również z obsługi zamontowanego urządzenia.

 

Profesjonalne doradztwo w SIGMIE

Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie podjąć decyzji o wyborze urządzenia i potrzebujesz pomocy w montażu, nasi eksperci pozostają do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu. Pomoże Ci w doborze urządzenie, audycie instalacji elektrycznej, a także montażu i uruchomieniu ładowarki. Wiele zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb oraz możliwości.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnic między urządzeniami, w artykule Czas i cena ładowania samochodów elektrycznych.
Porady dotyczące doboru urządzenia znajdziesz w artykule: Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych.

 

Ile wynosi koszt montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Koszt montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych zależy w dużej mierze od zastanej infrastruktury. Niektóre lokalizacje mogą wymagać większego nakładu pracy specjalistów. Czas pracy wpływa znacząco na wycenę. Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę nie tylko koszt montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych, ale również audytu, dostosowania infrastruktury. Ostatecznie wycena może wahać się od 1200 zł.

Dostawę i montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych realizujemy w SIGMIE na terenie całej Polski. Jeżeli skorzystasz więc z naszych usług, otrzymasz kompleksową obsługę! Zapraszamy do kontaktu!

wróć do wszystkich artykułów