Lista przykładowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Siemianowicach Śląskich

arykuł w kategorii: Poradnik,

Coraz więcej śląskich miast inwestuje w stacje do ładowania samochodów elektrycznych. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, gdzie w Siemianowicach Śląskich można podładować auto. Czytajcie dalej, jeśli jesteście ciekawi, gdzie znajdują się punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Czy w Siemianowicach Śląskich są stacje ładowania samochodów?

W Siemianowicach niestety nie znajduje się nawet jedna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Mieszkańcy Siemianowic Śląskich, którzy na co dzień poruszają się samochodem elektrycznym, swój pojazd muszą zatankować w mieście ościennym, np. w Katowicach. Punkty ładowania często powstają przy centrach handlowych lub hotelach, jednak żaden obiekt w Siemianowicach Śląskich nie zdecydował się na tego typu inwestycję. Mamy jednak nadzieję, że i to miasto w przyszłości dołączy do rozwijania elektromobilności na terenie województwa śląskiego.

Gdzie niedaleko Siemianowic Śląskich można podładować samochód?

Mieszkańcy Siemianowic Śląskich tankować swój pojazd elektryczny, muszą w ościennych miastach, najwięcej stacji ładowania samochodów elektrycznych znajduje się w Katowicach, w Chorzowie oraz w Bytomiu.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Chorzowie

W Chorzowie znajdują się 4 stacje ładowania samochodów elektrycznych, ale inwestycje nadal się rozwijają. Możliwe, że w przyszłości powstanie około 30 nowych punktów ładowania, ponieważ Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosić przetarg na lokalizacje pod dzierżawę.

nazwa stacji ładowania
adres stacji typ ładowarki
Chorzów 75 Pułku Piechoty 41-500 Chorzów, 75 Pułku Piechoty 1 Mode3-AC-3p
Stadion Śląski 41-500 Chorzów, Promenada Gen. Ziętka 2 Mode3-AC-3p
Powerstop – Chorzów (P) 41-506 Chorzów, Drogowa Trasa Średnicowa 51 Mode3-AC-3p/Mode4-DC
Amic Chorzów Katowicka 41-500 Chorzów, Katowicka 28 Mode4-DC

Stacje ładujące samochody elektryczne w Katowicach

W Katowicach znajduje się ponad 100 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Wiele z nich znajduje się przy centrach handlowych, samochód elektryczny można naładować, robiąc zakupy m.in. w:

  • Galerii Katowickiej,
  • Galerii Libero,
  • Silesia City Center.

Ponadto, stacje ładowania znajdują się także, chociażby w pobliżu Katowickiego Spodka, czy niedaleko Muzeum Śląskiego.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Bytomiu

W Bytomiu również znaleźć można stacje ładowania samochodów elektrycznych, znajdują się one w strategicznych punktach lokalizacyjnych. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w centrum miasta Bytom dostępne są przez całą dobę, dzięki czemu auto zatankować prądem można o każdej porze dnia.

nazwa stacji ładowania
adres stacji typ ładowarki
Orlen Chorzowska 90 Chorzowska 90 CCS, Type 2
Bytom TS GZE Frycza-Modrzewskiego 5 Type 2
Armada Golf Club Golfowa 3 Type 2
Plac Sobieskiego Plac Sobieskiego 3 Type 2
Ładowarka koło jednostki wojskowej Pułkownika Jana Białego 2 Type 2

W Siemianowicach Śląskich na razie nie ma żadnej stacji ładowania, znajdują się one jedynie w miastach ościennych, jak Chorzów, czy Katowice. Niestety mieszkańcy Siemianowic Śląskich będą musieli trochę poczekać, zanim będą mogli naładować samochód w swoim mieście.

wróć do wszystkich artykułów