4 powody, dla których warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną z SIGMA Technology & Energy Solutions

arykuł w kategorii: Fotowoltaika, Poradnik, Wiedza eksperta,

Fotowoltaika to niezwykle popularny ostatnimi czasy trend w planowaniu energetycznym. Panele słoneczne są pożądane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy. Z samej fotowoltaiki można także czerpać zyski, jeśli zdecydujemy się na przykład na budowę farmy fotowoltaicznej. Poniżej przedstawiamy 4 powody, dla których warto skorzystać z naszej oferty.

Instalacja fotowoltaiczna dla firm i klientów indywidualnych – dopasowana oferta

Firm, które oferują fotowoltaikę na Śląsku, jest sporo, lecz jeśli szukasz dopasowanej oferty, warto skonsultować się ze specjalistami, którzy proponują indywidualnie dopasowane rozwiązania. Instalacja fotowoltaiczna, którą proponuje Sigma, jest montowana od początku do końca przy pełnej konsultacji z klientem. Każde gospodarstwo czy firma, które planują zainstalowanie fotowoltaiki, będą generować różne potrzeby, związane choćby wielkością budynku, zapotrzebowaniem na prąd, a także właściwościami działki, jeśli w zakresie naszych zainteresowań leżą farmy fotowoltaiczne. Sigma oferuje kompleksowe wprowadzenie klienta w świat fotowoltaiki, a następnie dopasowanie i przedstawienie mu projektu, odpowiadającego na bieżące potrzeby.

Dobra instalacja fotowoltaiczna z montażem

Instalacja fotowoltaiczna to de facto system różnego rodzaju urządzeń, które współpracując ze sobą, pobierają energię słoneczną, by następnie przetworzyć ją na elektryczną. Na instalację składają się panele słoneczne, ale także optymalizatory oraz tak zwany inwenter (falownik), który często jest połączony z monitoringiem. Sigma zajmuje się całym procesem instalacji fotowoltaicznej, od wyboru odpowiednich paneli, po zamontowanie wszystkich potrzebnych elementów. Niezależnie, czy jest to fotowoltaika dla firm, czy klientów indywidualnych, specjaliści służą swoją wiedzą i umiejętnościami na każdym etapie instalacji.

Instalacja fotowoltaiczna a dofinansowanie – pomagamy w formalnościach!

Choć fotowoltaika to przyszłość, i wiele osób, które mają panele solarne od kilku lat, potwierdzają opłacalność tego systemu, zainwestowanie w taki produkt to nadal dla wielu Polaków bardzo duży koszt. Ponieważ jednak jest to rozwiązanie ekologiczne, które w perspektywie długoterminowej związane jest niezależnością energetyczną, fotowoltaika często jest dofinansowywana z różnego rodzaju programów unijnych, czy samorządowych. Uzyskanie dotacji wiąże się z poprawnym napisaniem wniosku, co dla wielu osób niezaznajomionych z tematem może być trudne, dlatego też Sigma Technology & Energy Solutions proponuje pomoc w tym zakresie. Wszelkie formalności związane z instalacją fotowoltaiczną, firma ma po swojej stronie, specjaliści udzielą również konkretnych porad właśnie w zakresie dotacji.

Korzyści z fotowoltaiki

Fotowoltaika to w kontekście energii niemalże żyła złota. Oczywiście panele fotowoltaiczne nie zastąpią klasycznej instalacji elektrycznej w stu procentach, jednak w słonecznych miesiącach będą w stanie dostarczyć dużo więcej energii, niż jest na to zapotrzebowanie. Nadmiar prądu możemy sprzedać do sieci lub „zachować” na później. Warto tutaj także zaznaczyć, że wbrew potocznemu pojęciu, w miesiącach, które są mniej słoneczne, prąd również jest generowany. Fotowoltaika, uzupełniana klasyczną instalacją sprawi, że rachunki za energię elektryczną będą znacznie niższe, niż były do tej pory.

wróć do wszystkich artykułów