Farmy fotowoltaiczne

Farmy fotowoltaiczne - zainwestuj w przyszłość

Farmy fotowoltaiczne to przedsięwzięcie, które wymaga opracowania kompleksowego harmonogramu i strategii działań. Taka inwestycja powinna opierać się na wiedzy ekspertów oraz najwyższej jakości urządzeniach. Dzięki temu otrzymasz gwarancję nie tylko niezależnego, ale przede wszystkim efektywnego źródła energii. Farmy fotowoltaiczne są również formą inwestycji w przyszłość, która pozwoli Ci na większy zwrot środków niż lokata w banku czy inny produkt oszczędnościowy. Co więcej, przez kolejne lata możesz czerpać dochód bez wkładu własnej pracy.

Czy warto inwestować w farmy fotowoltaiczne?

 

Farmy fotowoltaiczne są inwestycją, która wymaga odpowiedniego kapitału. Koszt budowy instalacji 1 MW wynosi szacunkowo od 2,5 do 2,7 mln zł. Przy takich kwotach pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Dlatego pozostajemy do dyspozycji inwestorów. Jesteśmy otwarci na dialog oraz służymy pomocą. Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy ROI.

Jeżeli szukasz sposobu na pasywny dochód, farma fotowoltaiczna dla firm jest doskonałym rozwiązaniem. Szacuje się, że roczny zysk wynosi około 250 tys. zł. Zgodnie z prognozami ekspertów, czas całkowitego zwrotu z inwestycji to 10 lat.

Dlaczego warto skorzystać z naszej
oferty instalacji fotowoltaiczynych?

Analiza potrzeb i oczekiwań klienta.
Stworzenie koncepcji i strategii dostosowanej do zastanych warunków
Dopasowanie optymalnych rozwiązań technicznych do potrzeb klienta
Pełna obsługa postępowania administracyjnego oraz uzyskanie niezbędnych zgód
Opracowanie odpowiedniego projektu budowlanego i wykonawczego
Realizacja inwestycji, czyli montaż i uruchomienie farmy fotowoltaicznej
Pomoc podczas oddawania instalacji do eksploatacji, przygotowań do aukcji oraz uzyskania koncesji
Wsparcie poinwestycyjne – serwis i utrzymanie umożliwiające optymalizację produkcji energii oraz kosztów

Budowa farmy fotowoltaicznej

Budowa farmy fotowoltaicznej to dość skomplikowany i czasochłonny proces. Głównie dlatego, że wymaga spełnienia wielu wymogów formalnych. Bywa, że od pomysłu do realizacji mijają nawet 3 lata! Jak wygląda procedura pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej?

Budowa farmy fotowoltaicznej a procedury pozwolenia

Przede wszystkim najpierw należy posiadać grunt, na którym zostanie posadowiona inwestycja. Bywa, że przy farmach fotowoltaicznych dzierżawa gruntu jest jedyną możliwością. Jednak zdecydowanie lepiej jest pod nią przeznaczyć własną działkę. Zanim zacznie się na niej budowę, konieczne jest zdobycie decyzji środowiskowej. To w tym dokumencie znajdą się informacje na temat tego, jak wykonać przedsięwzięcie, aby nie naruszyć stanu środowiska.

Po otrzymaniu decyzji środowiskowej niezbędne jest uzyskanie informacji w sprawie warunków zabudowy na danym terenie. Tylko dzięki temu możliwe będzie zdobycie pozwolenia na tego typu inwestycję. W urzędzie określą, czy farma fotowoltaiczna może powstać na wskazanym obszarze.

Aby można było wytwarzać energię elektryczną w celach inwestycyjnych, konieczne jest otrzymanie na to zezwolenia. Tak więc należy wystąpić o otrzymanie warunków przyłączeniowych do sieci energetycznej.

Farmę fotowoltaiczną należy niejako wybudować. To wiąże się z budową, na którą również należy mieć pozwolenie. Ale to nie wszystko. Wykonawstwo trzeba komuś powierzyć. Musisz wiedzieć, że decydując się na budowę z nami, masz z głowy również prace budowlane. Oferujemy kompleksową pomoc także w tym zakresie. Nasi profesjonaliści są wsparciem na każdym etapie tworzenia nowoczesnej farmy fotowoltaicznej, w tym właśnie przy pracach ogólnobudowlanych.

Warto również wiedzieć, że wytwarzanie energii elektrycznej, której łączna moc przekracza 50 MW, wymaga uzyskania koncesji. Zanim się ją otrzyma, trzeba zawnioskować o wydanie promesy koncesji.

Po uzyskaniu pozytywnych opinii w sprawie powyżej opisanych wniosków, można przejść do budowania farmy, a w zasadzie do przygotowywania działki, czyli do budowy drogi dojazdowej, montażu ogrodzenia. Dopiero gdy to będzie gotowe, można zlecić montaż farmy fotowoltaicznej.

Jednak to jeszcze nie koniec… Niezależnie od tego, czy za farmą stoi osoba prywatna, czy będzie to fotowoltaika dla firm, przed sprzedażą energii trzeba otrzymać koncesję na jej produkcję.

Koszt farmy fotowoltaicznej

Aby zbudować farmę fotowoltaiczną, trzeba liczyć się z dużym wydatkiem. Dofinansowania pomagają, ale to wciąż spora inwestycja. Trudno jest dokładnie oszacować koszt budowy elektrowni słonecznej, gdyż na niego składa się wiele czynników. Szacuje się, że zlecając budowę farmy fotowoltaicznej, można nieco bardziej zoptymalizować wydatki. Jednak w dalszym ciągu wybudowanie jej to koszt około 3 mln złotych. Ogromnym plusem jest wysoki roczny zysk, który pozwala na zwrot poniesionych kosztów nawet już po 10 latach! Choć z uwagi na malejące koszty paneli fotowoltaicznych i wzrost cen prądu może się to znacznie przyspieszyć.

Zobacz również

Fotowoltaika
dla firm

Dowiedz się więcej

Zapytaj nas o szczegóły

Napisz do nas