Stacje ładowania samochodów w Żorach – popularne miejsca

arykuł w kategorii: Poradnik, Stacje ładowania,

Rozwój elektromobilności sprawia, że zapotrzebowanie na kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych ciągle rośnie. W Żorach aktualnie znajduje się 6 takich punktów, jednak wiemy, że w niedalekiej przyszłości miasto wzbogaci się o kolejne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie obecnie można naładować samochód elektryczny, czytaj dalej!

Jacy operatorzy oferują ładowanie samochodów w Żorach?

Jak już wspominaliśmy na początku, aktualnie w Żorach samochód elektryczny można naładować w 6 puntach. Warto jednak podkreślić, jacy operatorzy oferują swoje usługi w tym mieście. Różnorodność dostawców pozwala użytkownikom e-samochodów na wybór ładowarek, które odpowiadają na ich potrzeby i preferencje.  A to, jacy operatorzy oferują ładowanie samochodów w Żorach, sprawdzisz w przygotowanej przez nas tabeli:

operator liczba stacji ładowania
EV Plus 1
GreenWay Polska 1
NOXO ENERGY Sp. z o.o. 1
Power Dot Poland Sp. z o.o. 1
Magenta Tauron 2

Stacje ładowania samochodów w Żorach

Infrastruktura stacji ładowania samochodów elektrycznych w Żorach systematycznie się rozrasta, dzięki czemu zarówno mieszkańcy, jak i ich goście mogą w przystępny sposób naładować swoje e-auta.  Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie dokładnie w Żorach bez problemów naładujesz swój samochód elektryczny, sprawdź poniższą tabelę. Znajdziesz w niej informacje dotyczące lokalizacji stacji ładowania, liczbie punktów oraz mocy samych ładowarek.

adres stacji ładowania liczba punktów ładowania moc
Auchan Żory, Francuska 11 3 22kW/50kW
Twinpigs – Amerykański Park Rozrywki, Katowicka 24 3 22kW/50kW
Park Wodny Aquarion, Wodzisławska 3a 2 22kW
Stacja paliw AVIA, Wodzisławska 0 2 22kW
XLand Żory, Malinowa 1 4 50kW/80kW/120kW
Katowicka 10, 44-240 Żory 3 22kW/30kW

Inwestycja w rozwój sieci ładowania samochodów elektrycznych

Zdecydowanie warto podkreślić, że miasto Żory aktywnie inwestuje w rozwój elektromobilności, tworząc nowe stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Jest to długofalowa strategia, która ma na celu zachęcenie mieszkańców miasta oraz ich odwiedzających do korzystania z ekologicznych środków transportu. Prowadzone inwestycje mają również za zadanie ukazanie, że samochody elektryczne są naszą przyszłością dostępną w zasięgu ręki niemal dla każdego. Warto także podkreślić, że korzystanie z samochodów elektrycznych przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji i poprawy jakości powietrza, co ma pozytywny wpływ na zdrowie ludzi i środowisko naturalne, dlatego inwestycje w infrastrukturę stacji ładowania są krokiem w dobrym kierunku.

Jak widać, w Żorach można znaleźć stacje ładowania samochodów elektrycznych, a dzięki regularnej rozbudowie tej sieci możemy mieć pewność, że w niedługiej przyszłości takich punktów na mapie miasta będzie coraz więcej. Wzrost liczby stacji ładowania nie tylko ułatwi życie obecnym użytkownikom pojazdów elektrycznych, ale również zachęci więcej osób do rozważenia ekologicznych opcji transportu.

wróć do wszystkich artykułów