Stacje ładowania samochodów w Bielsku-Białej – popularne miejsca

arykuł w kategorii: Poradnik, Stacje ładowania,

Możemy zauważyć, że miasto Bielsko-Biała prężnie się rozwija. Obecnie w mieście można znaleźć blisko 50 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Sprawdziliśmy je, w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie są najpopularniejsze miejsca w Bielsku-Białej do ładowania samochodów elektrycznych.

Gdzie naładować samochód elektryczny w Bielsku-Białej?

Pierwsza stacja ładowania została zamontowana w Bielsku-Białej już w 2019 roku, od tamtej pory elektromobilność w mieście nabiera rozpędu. Bo bielskich drogach jeździ coraz więcej samochodów elektrycznych, nie ma zatem się co dziwić, że powstają kolejne stacje ładowania. Poniżej przedstawiamy listę lokalizacji, gdzie można naładować swoje e-auto.

Lokalizacja Operator Dostępne tryby ładowania Typy złączy Maksymalna moc (kW)
ul. Żywiecka 96 Tauron AC Type 2 22
ul. Warszawska 299 GWPL AC Type 2 11
ul. Bohaterów Monte Cassino 421 GWPL DC CHAdeMO, Type 2 50
al. Gen. Władysława Andersa 545 GWPL AC Type 2 22
ul. Leszczyńska 20 GWPL DC, AC CHAdeMO, Combo type 2 based, Type 2 50
ul. Sarni Stok 1 EV PLUS DC, AC Combo type 2 based, CHAdeMO, Type 2 50
1 Dywizji Pancernej 45 Tauron DC, AC CHAdeMO, Combo type 2 based, Type 2 50
ul. Górska 16 Tauron AC Type 2 22
ul. Czołgistów 17 Tauron AC Type 2 22
Plac Wolności 8 Tauron AC Type 2 22

Stacja ładowania w Gemini Parku w Bielsku-Białej

W Gemini Park w Bielsku-Białej można podładować swojego elektryka, to wygodna opcja dla osób, które robią zakupy w centrum handlowym. Na miejscu znajduje się stacja ładowania pojazdów elektrycznych od operatora Green Way Polska, ze stacji może korzystać jednocześnie trzech kierowców. Dostępne jest zarówno ładowanie DC jak i AC przy wykorzystaniu wtyczek typu 2 i CHAdeMO.

Stacja ładowania przy Hotelu Ibis Styles Bielsko-Biała

Przy hotelu Ibis znajdują się dwa punkty do ładowania samochodów elektrycznych operatora Tauron. Oba punkty oferują ładowanie AC przy użyciu wtyczki typu 2, ich maksymalna moc wynosi 22 kW. To idealna opcja na podładowanie samochodu, jeśli planujemy zatrzymać się w hotelu w Bielsku-Białej.

ARR Bielsko-Biała

W niedalekiej odległości od Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej znajdują się dwie stacje ładowania operatora Tauron, a na nich aż sześć punktów ładowania samochodów elektrycznych. Stacja oferuje punkty szybkiego ładowania DC, jak i AC, będą one więc idealne, jeśli zależy nam na szybkim podładowaniu samochodu na mieście.

Plac Ratuszowy, Bielsko-Biała

Samochód elektryczny w Bielsku-Białej można także naładować na stacji przy Placu Ratuszowym, w historycznej dzielnicy tego miasta. Na miejscu znajdują się dwa punkty ładowania w trybie AC, których maksymalna moc wynosi 22 kW.

Warto pamiętać o tym, że nie na wszystkich stacjach ładowania do samochodów elektrycznych w Bielsku-Białej znajdują się dołączone kable, dlatego warto w samochodzie nosić własne, by mieć pewność, że samochód zostanie naładowany. Elektromobilność jak widać, rozwija się w Bielsku-Białej, mamy nadzieję, że wkrótce zaczną pojawiać się także inne punkty ładowania elektryków.

wróć do wszystkich artykułów