Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w okolicach Będzina

arykuł w kategorii: Stacje ładowania,

Inwestycja w bardziej ekologiczne środki transportu wydaje się jednym z najbardziej opłacalnych wydatków w ostatnich latach. W okolicy dużych miejscowości nieustannie powstają nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych, które stanowią spore udogodnienie dla osób elektromobilnych. A gdzie można naładować e-samochód w okolicy Będzina? Podpowiadamy.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych przy M1 w Czeladzi

Świadomość, jak ważna jest troska o środowisko naturalne i ograniczenie emisji spalin do atmosfery sprawiają, że kierowcy coraz chętniej szukają bardziej ekologicznych rozwiązań komunikacyjnych. W okolicach dużych aglomeracji powstają kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych, dzięki czemu właściciele samochodów zasilanych prądem mają szansę sprawienie zasilić akumulator przed podróżą. W okolicy Będzina samochód elektryczny można naładować m.in. w takich punktach jak:

operator stacji lokalizacja typ stacji maksymalna moc
GreenWay Polska Sp. z o.o. ul. Będzińska 80 Czeladź AC/DC 50 kW
Kaufland ul. 11 Listopada 124 Sosnowiec AC/DC 50 kW
Tauron ul. Porozumienia Dąbrowskiego 1980 1b Dąbrowa Górnicza AC/DC 50 kW
Orlen ul. Katowicka 30 Dąbrowa Górnicza AC/DC 100 kW
Tauron ul. 11 Listopada 24 Dąbrowa Górnicza AC 22 kW
Tauron ul. Lenartowicza 186 Sosnowiec AC/DC 50 kW
GreenWay Polska Sp. z o.o. ul. Orląt Lwowskich 138 Sosnowiec AC 22 kW

Jedną z lokalizacji, gdzie mieszkańcy Będzina i okolic mogą podłączyć swoje pojazdy do ładowania jest parkingu przy Centrum Handlowym M1 w Czeladzi. Ta stacja ładowania została wyposażona w trzy rodzaje złączy CCS, CHAdeMO i wtyczkę typu 2. Urządzenie umożliwia zasilanie baterii w e-samochodzie z mocą 22 kW lub 50 kW. Operatorem tej stacji ładowania pojazdów elektrycznych jest GreenWay Polska Sp. z o.o.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy Kauflandzie w Sosnowcu

Właściciele samochodów elektrycznych mogą również korzystać ze stacji ładowania pojazdów umiejscowionej przy sklepie wielkopowierzchniowym Kaufland w Sosnowcu. Ten punkt zasilania samochodów elektrycznych jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 22.00. Osoby elektromobilne mogą tutaj podłączyć swoje samochody przy użyciu jednej z trzech wtyczek — CCS, CHAdeMO lub typu 2. Lokalizacja tej stacji ładowania sprawia, że właściciele samochodów zasilanych energią elektryczną, którzy mieszkają w Będzinie i często przejeżdżają przez Sosnowiec, mogą komfortowo zasilić baterię w pojeździe. Urządzenie pozwala ładować akumulator w e-samochodzie z mocą 22 kW i 50 kW.

Stacja ładowania niedaleko Vendo Parku w Dąbrowie Górniczej

Mieszkańcy Będzina, którym zależy na zasilaniu baterii w swoich pojazdach, mają również możliwość naładowania samochodu w pobliżu Vendo Parku w Dąbrowie Górniczej przy ul. Porozumienia Dąbrowskiego 1980 1b. W miejscu tym znajdują się aż trzy punkty ładowania wyposażone w trzy rodzaje złączy z kablami — Combo, CHAdeMO i standardową wtyczkę typu 2 — pasujące do różnych modeli samochodów elektrycznych. Na mapie stacji ładowania pojazdów w okolicy Będzina miejsce to stanowi jeden ze strategicznych punktów, gdzie można podpiąć pojazd do ładowania niezależnie od pory dnia i nocy.

Chociaż w samym centrum Będzina obecnie nie funkcjonuje żadna stacja ładowania pojazdów elektrycznych, to w sąsiednich miejscowościach można znaleźć ich całkiem sporo. Dzięki temu kierowcy samochodów elektrycznych mają szansę naładować akumulator w trasie.

wróć do wszystkich artykułów