Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w centrum miasta Mikołów

arykuł w kategorii: Stacje ładowania,

Śląsk jest dobrze znany ze swojej industrialnej historii i ciągłej chęci rozwoju technicznego. Kojarzony przede wszystkim z kopalniami w ostatnich latach okręg ten coraz szybciej wypełnia się jednak instalacjami, które nakierowane są na rozwój ekologiczny. Nic więc dziwnego, że na terenie całego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, także w Mikołowie, powstają nowe ładowarki samochodów. Dla ułatwienia odnalezienia właściwego punktu ładowania w Twojej okolicy przedstawiamy więc listę stacji ładowania w centrum Mikołowa i okolicach.

  1. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych null w Mikołowie
  2. Ładowarka pojazdów elektrycznych AE Charging Station
  3. Stacja ładowania przy Centrum Przesiadkowym w Łaziskach Górnych
  4. Ładowarka aut przy Centrum Sportowym Bażantowo niedaleko Mikołowa

1. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych null w Mikołowie

Jeśli posiadasz samochód elektryczny i mieszkasz w Mikołowie, jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych null przy ulicy Kolejowej 1 w Mikołowie. Punkt ten znajduje się zaraz obok Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz cmentarza parafii ewangelicko-augsburskiej. Mikołowska stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy Kolejowej jest całodobowa, posiada złącze Type 2 bez kabla, a jej operatorem jest EV Plus Sp. z o.o. Oznacza to więc, że kierowcy bez większych problemów będą w stanie naładować tu większość aut elektrycznych produkcji europejskiej, z wykorzystaniem prądu przemiennego AC.

2. Ładowarka pojazdów elektrycznych AE Charging Station

Szukając stacji ładowania samochodów elektrycznych w Mikołowie, warto udać się na ulicę Sowią 19 – 13. Znajduje się tam bowiem ładowarka, która może posłużyć do ładowania większości samochodów elektrycznych europejskiej produkcji. Ma ona bowiem złącze Type 2 i moc 22 kW, co oznacza, że powinna ładować prądem stałym pojazdy takie jak na przykład Audi Etron, BMW i3 czy Mercedes Benz EQC.

3. Stacja ładowania przy Centrum Przesiadkowym w Łaziskach Górnych

Przeglądając mapę stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce, zaledwie kilka kilometrów od Mikołowa, można natknąć się na punkt położony zaraz przy Centrum Przesiadkowym w Łazach Górnych. Ta ładowarka aut elektrycznych położona przy ulicy Sienkiewicza obsługiwana jest przez firmę ZIMŁG i czynna jest całodobowo. Na zainteresowanych kierowców czekać powinno jedno złącze Type 2 bez kabla o mocy maksymalnej 22 kW.

4. Ładowarka aut przy Centrum Sportowym Bażantowo niedaleko Mikołowa

Podróżując nieco dalej w głąb Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, warto skorzystać z jednej z pobliskich stacji ładowania samochodów elektrycznych niedaleko granicy miasta. Katowicka ładowarka aut przy ulicy Pijarskiej 3 znajduje się zaraz obok Centrum Sportowego Bażantowo i daje możliwość ładowania pojazdów całodobowo przy życiu złącza Type 2. Warto wspomnieć, że jej operatorem jest Tauron.

Jak więc widać, szukając publicznej stacji ładowania samochodów elektrycznych w Mikołowie, najlepiej udać się na ulicę Kolejową lub Sowią. Planując dłuższe trasy do miast ościennych, dobrze również pamiętać o tym, że ładowarki są dostępne również w Katowicach na osiedlu Bażantowo oraz w Łaziskach Górnych zaraz obok Centrum Przesiadkowego.

wróć do wszystkich artykułów