Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w centrum miasta Jastrzębiu Zdrój

arykuł w kategorii: Poradnik,

Jeżdżąc po drogach Jastrzębia-Zdroju coraz częściej można spotkać samochody elektryczne, które poruszają się dzięki silnikom zasilanym akumulatorami, a nie wyłącznie benzyną czy olejem napędowym. Wszyscy kierowcy e-samochodów powinni jednak pamiętać, że bez wygodnego i stałego dostępu do źródła prądu, dalsza jazda może okazać się niemożliwa. Poniżej przedstawiamy więc kilka stacji ładowania samochodów elektrycznych, o których warto pamiętać, poruszając się po Jastrzębiu-Zdroju.

Ładowarka aut elektrycznych JSW Jastrzębie-Zdrój (P)

Stacja ładowania samochodów elektrycznych JSW Jastrzębie-Zdrój (P) znajduje się przy ulicy Kruczej 18 w Jastrzębiu-Zdroju, a więc zaraz obok Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek”. Jest ona czynna całodobowo 7 dni w tygodniu, a jej operatorem jest GWPL. Stacja ładująca samochody elektryczne JSW Jastrzębie-Zdrój jest wyposażona w dwa punkty ładowania, AC Type 2 o mocy maksymalnej 43 kW oraz DC CHAdeMO, oraz Type 2 o mocy 50 kW. Warto również wspomnieć, że stacja ta wyposażona jest w zintegrowane kable do ładowania. Ułatwia to więc cały proces ładowania, ponieważ kierowca nie musi posiadać swojego osprzętu.

stacja ładowania adres stacji ładowania operator stacji ładowania
JSW Jastrzębie-Zdrój (P) Jastrzębie-Zdrój, ulica Krucza 18 GWPL
Jastrzębie-Zdrój Piłsudskiego Jastrzębie-Zdrój, aleja Józefa Piłsudskiego dz. nr 398/2 GO+ EAuto
Rybnicka 6c Jastrzębie-Zdrój, ulica Rybnicka 6c NOXO
Zamkowa 8 Jastrzębie-Zdrój, ulica Zamkowa 8 NOXO

Stacja ładowania samochodów elektrycznych Jastrzębie-Zdrój Piłsudskiego

Ładowarka samochodów elektrycznych przy alei Józefa Piłsudskiego dz. nr 398/2 w Jastrzębiu-Zdroju znajduje się na parkingu naprzeciwko stacji benzynowej Circle K, a jej operatorem jest GO+ EAuto. Ten punkt ładowania jest czynny całodobowo od poniedziałku do piątku. Jak wynika z mapy stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce, ładowarka przy Circle K może być ważnym punktem dla kierowców spoza miasta, ponieważ znajduje się ona obok jednej z głównych ulic miasta. Ta stacja ładowania wyposażona jest w dwa punkty do podpięcia auta elektrycznego. Punkt numer 1 dysponuje mocą maksymalną do 50 kW i możliwością ładowania pojazdów prądem stałym DC przy wykorzystaniu wtyczek typu Combo Type 2, oraz CHAdeMO. Punkt numer 2 oferuje natomiast do 22 kW mocy i pracuje przy wykorzystaniu prądu przemiennego AC i wtyczek Type 2.

Stacja ładowania przy elektrociepłowni

Operatorem stacji ładowania samochodów elektrycznych przy ulicy Rybnickiej 6c w Jastrzębiu-Zdroju, jest NOXO, a znajduje się ona niedaleko elektrociepłowni PGNiG EC Zofiówka. Jest to typowa wolnostojąca ładowarka AC do aut elektrycznych, która wyposażona jest w jeden punkt ładowania ze wtyczką Type 2. Moc maksymalna stacji koło elektrociepłowni nie przekracza 22 KW.

Ładowarka aut elektrycznych przy Zamkowej 8

Stacja ładowania samochodów elektrycznych przy ulicy Zamkowej 8 znajduje się nieopodal hotelu Pałac Borynia, a jej operatorem jest NOXO. Jest ona czynna całodobowo i posiada dwa punkty ładowania AC o mocy maksymalnej 22 kW ze wtyczkami Type 2 wraz z kablami.

Jak widać, szukając więc stacji ładowania samochodów elektrycznych w Jastrzębiu-Zdroju, warto odwiedzić kilka punktów w centrum miasta. Ciekawi nas jednak, z której ładowarki Wy korzystacie najczęściej. Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

wróć do wszystkich artykułów