Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych przy lotniskach, dworcach kolejowych

arykuł w kategorii: Poradnik, Stacje ładowania,

Elektromobilność jest tematem, który cały czas zyskuje na popularności. Ochrona środowiska stała się kwestią priorytetową, dlatego wielu właścicieli samochodów decyduje się na wymianę pojazdu na elektryczny. A w jakich miejscach będzie można bez problemu naładować taki samochód?

Czym jest stacja ładowania samochodów elektrycznych?

Świat skłania się w kierunku ekologii i dbania o środowisko naturalne, więc coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodów zasilanych na prąd. Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w przestrzeni miejskiej przy lotniskach czy dworcach kolejowych jest uzasadniony i niezbędny. Bowiem podróżni zazwyczaj zostawiają swoje pojazdy w pobliżu takich miejsc.

Czym jest stacja ładowania samochodów elektrycznych? To urządzenie z ładowarką umożliwiające ładowania aut poprzez prąd z sieci energetycznej. Warto nadmienić, że na działanie stacji ma wpływ wilgotność powietrza i wysokość nad poziomem morza, więc należy zamontować ją w odpowiednim miejscu. W przestrzeni miejskiej najczęściej powstają one na słupach lub w zabudowie i są przytwierdzone do podłoża. W miastach bardzo dobrze sprawdzają się stacje ładowania samochodów elektrycznych AC, ponieważ umożliwiają nieprzerwane ładownie przez kilka godzin.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych na lotniskach

Osoby przybywające na lotnisko swoimi pojazdami elektrycznymi, zazwyczaj zostawiają je na pobliskim parkingu. Podróżnym wybierającym się na wakacje lub w podróż służbową najłatwiej jest przybyć w takie miejsce samochodem ze względu na zabierany ze sobą bagaż. Dlatego montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych na lotnisku jest dużym udogodnieniem dla właścicieli tych pojazdów. Szczególnie praktyczne są stacje szybkiego ładowania DC, które mogą umożliwić naładowanie baterii samochodu elektrycznego do 80% w ciągu godziny.

Ponadto nie tylko osoby wracające z wakacji potrzebują naładować swoje pojazdy, ale zamontowanie stacji ładującej samochody elektryczne jest szczególnie praktyczne dla pracowników lotnisk, którzy dojeżdżają do pracy.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych przy dworcach kolejowych

Innymi miejscami o niezwykle dużym natężeniu ruchu są dworce kolejowe. Wielu podróżnych w drodze do pracy, decyduje się na zostawienie samochodu na parkingu przy stacji kolejowej. Ponadto ludzie znacznie częściej podróżują pociągiem niż samolotem na krótszych dystansach, więc montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych w przypadku dworców kolejowych jest jeszcze bardziej uzasadniony.

Gdzie znajdują się stacje ładowania pojazdów w Polsce? Obecnie takie punkty ładowania są zlokalizowane przy dworcach kolejowych w Katowicach, Katowicach Ligocie, Częstochowie, Opolu, Gliwicach, a także przy takich stacjach jak: Gdynia Główna, Gdańsk Wrzeszcz, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia oraz Wrocław Główny.

Zakładanie stacji ładowania samochodów elektrycznych w miejscach o natężonym ruchu jest niezwykle praktyczne dla podróżujących i pracowników. Ponadto im więcej takich stacji powstanie, tym ludzie chętniej będą decydowali się na zakup pojazdu zasilanego na prąd.

wróć do wszystkich artykułów