Lista przykładowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Rudzie Śląskiej

arykuł w kategorii: Stacje ładowania,

Elektromobilność to temat bliski niemal wszystkim miłośnikom ekologicznych środków transportu. Powstawanie kolejnych stacji ładowania samochodów ma na celu nie tylko ułatwienie korzystania z pojazdów zasilanych energią elektryczną, ale również przedstawienie tej technologii w korzystnym świetle. Gdzie znaleźć punkty ładowania e-samochodów w Rudzie Śląskiej? W dzisiejszym artykule przedstawimy je Wam!

Gdzie szukać stacji ładowania samochodów elektrycznych w Rudzie Śląskiej?

W ostatnich latach wielu mieszkańców aglomeracji górnośląskiej podejmuje decyzję o poruszaniu się w przestrzeni miejskiej ekologicznym środkiem transportu. Rosnąca popularność e-samochodów sprawia, że władze miast inwestują w kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Nie inaczej jest w Rodzie Śląskiej, gdzie liczba nowych punktów z roku na rok wzrasta, stanowiąc pewien rodzaj zachęty dla osób, które wciąż zastanawiają się, czy inwestycja w elektromobilność jest opłacalna. Ładowarki samochodów elektrycznych można znaleźć w takich lokalizacjach jak:

operator adres typ ładowarki maksymalna moc stacji
GreenWay Polska ul. 1 Maja 310 AC/DC 50 kW
TAURON ul. Kłodnicka 95 AC 22 kW
ORLEN ul. Zabrzańska 27 AC/DC 100 kW
TAURON ul. Cynkowa 24 AC 22 kW
TAURON pl. Jana Pawła II 6 AC 22 kW
TAURON ul. Paderewskiego 4 AC 22 kW
TAURON ul. Adama Mickiewicza 15 AC 22 kW
TAURON ul. Niedurnego 63 AC 22 kW
TAURON ul. Fojkisa 6 AC 22 kW

Obecnie na terenie Rudy Śląskiej funkcjonuje ponad 50 stacji ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowanych w pobliżu centrów handlowych, punktów kulturalnych i osiedli, dzięki temu właściciele elektryków nie muszą się obawiać, że nie znajdą miejsca, gdzie będą mogli zasilić swój pojazd.

Ładowarka e-samochodów przy Centrum Handlowym Plaza

Jedną z pierwszych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, które powstały na terenie Rudy Śląskiej, jest ta przy ul. 1 Maja 310. W jej pobliżu znajduje się popularne miejskie Centrum Handlowo-Rozrywkowe Plaza. Posiadacze e-samochodów mogą w tym miejscu naładować swoje pojazdy, korzystając z szybkiej ładowarki typu DC lub wybrać standardowe urządzenia AC oferujące moc do 22 kW, jeśli mają zamiar zatrzymać się w galerii handlowej nieco dłużej. Dużą zaletą tej stacji ładowania samochodów elektrycznych jest możliwość podpięcia samochodu do ładowarki przy użyciu dołączonych do niej kabli.

Stacja ładowania elektryków przy Parku Wodnym Aquadrom

Kolejny punkt w Rudzie Śląskiej, gdzie użytkownicy samochodów elektrycznych mogą zasilić baterie swoich ekologicznych pojazdów, znajduje się w pobliżu Parku Wodnego Aquadrom przy ul. Kłodnickiej 95. To rozwiązanie wydaje się bardzo praktyczne, ponieważ pozwala naładować e-samochód w trakcie korzystania z wodnych atrakcji. Przy stacji znajdują się 2 stanowiska na pojazdy elektryczne.

Punkt ładowania przy Stacji Paliw ORLEN w Rudzie Śląskiej

Przy Stacji Paliw ORLEN zlokalizowanej przy ul. Zabrzańskiej 27 również została uruchomiona ładowarka pojazdów zasilanych energią elektryczną. To jedna z kilku ładowarek na terenie Rudy Śląskiej założonych przez tę spółkę. Właściciele aut elektrycznych mogą tutaj skorzystać z aż 3 czynnych całodobowo punktów ładowania. Dostępne w tym miejscu urządzenia to ładowarki typu DC o maksymalnej mocy 50 kW i 100 kW oraz jedna AC umożliwiająca zasilanie pojazdu prądem stałym o mocy 44 kW.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych niedaleko sali zabaw Safari

Wiele ładowarek aut elektrycznych rozmieszczonych na mapie stacji ładowania pojazdów w Rudzie Śląskiej jest zlokalizowanych przy osiedlach, co stanowi niezwykle wygodne rozwiązanie dla zamieszkujących tam właścicieli tego rodzaju pojazdów. Jedna z osiedlowych stacji ładowania pojazdów powstała przy ul. Szpaków 31. W jej pobliżu znajduje się sala zabaw Safari, dzięki temu rodzice spędzający w tym miejscu popołudnie z dzieckiem mają znakomitą okazję, aby podładować elektryka.

Ruda Śląska jest miastem otwartym na elektromobilność, o czym świadczy nieustannie wzrastająca liczba nowych stacji ładowania pojazdów. Zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni mają nieograniczony dostęp do punktów, w którym można zasilić akumulator w samochodzie przed podróżą.

wróć do wszystkich artykułów