Lista przykładowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach

arykuł w kategorii: Poradnik,

Powstawanie nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w różnych miastach jest szczególnie istotne dla osób elektromobilnych. Gdzie można skorzystać z szybkich ładowarek pojazdów elektrycznych w Gliwicach? Oto lista kilku najpopularniejszych stacji ładowania pojazdów zasilanych energią elektryczną.

Gdzie można naładować samochód elektryczny w Gliwicach?

Gliwice są jednym z miast, które zdecydowanie stawia na elektromobilność, co znajduje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie punktów zasilania samochodów elektrycznych. Niektóre stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Gliwicach zostały udostępnione do ogólnego użytku, natomiast inne wciąż są w budowie. Poniżej przedstawiamy listę działających ładowarek z uwzględnieniem najistotniejszych parametrów:

lokalizacja adres typ ładowarki maksymalna moc ładowania
Auchan Gliwice ul. Rybnicka 207 DC/AC 50 kW
stacja paliw ORLEN ul. Pszczyńska 52 DC/AC 100 kW
Factory Gliwice ul. Rybnicka 205 AC 22 kW
parking salonu Audi ul. Portowa 2 DC/AC 25 kW
Instytut Onkologii w Gliwicach ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15 DC/AC 120 kW
Park Handlowy Arena Gliwice al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1 DC/AC 50 kW
parking przy sklepie Lidl ul. Toszecka 7 DC 22 kW
parking przy sklepie Lidl ul. Nowy Świat 67 DC/AC 50 kW

Wiele stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Gliwic zostało zlokalizowanych w strategicznych punktach, dzięki temu kierowcy samochodów zasilanych energią elektryczną mogą w łatwy sposób je znaleźć na mapie.

1. Stacje ładowania przy centrum handlowym Auchan i Factory Gliwice

Stacja ładowania samochodów elektrycznych znajdująca się na parkingu przy centrum handlowym Auchan w Gliwicach została wyposażona w 3 rodzaje wtyczek — CHAdeMO, wtyczkę typu 2 i Combo CCS. Użytkownicy pojazdów elektrycznych mogą tutaj naładować swój samochód, korzystając z jednego z trzech stanowisk.

Przy ulicy Rybnickiej w Gliwicach znajduje się jeszcze jedna stacja ładowania, którą można znaleźć przy centrum outletowym Factory Gliwice. Podłączenie pojazdu do zlokalizowanego tam urządzenia typu AC jest możliwie dzięki wtyczce typu 2.

2. Ładowarka samochodów elektrycznych przy stacji paliw ORLEN

Kolejnym punktem, gdzie można zasilić elektryka, jest stacja ładowania pojazdów na stacji paliw ORLEN. W tym miejscu kierowcy mogą skorzystać z urządzenia typu DC zapewniającego moc 50-100 kW lub trójfazowej ładowarki AC o maksymalnej mocy 44 kW. Dostępne złącza to Combo CCS, CHAdeMO i wtyczka typu 2 z dołączonym kablem.

3. Stacja ładowania pojazdów niedaleko Instytutu Onkologii w Gliwicach

Samochód elektryczny można także naładować, korzystając z urządzeń znajdujących się niedaleko Instytutu Onkologii w Gliwicach. Zlokalizowana tam ładowarka typu AC pozwala zasilać pojazd z mocą sięgającą 22 kW, natomiast szybkie urządzenie DC zapewnia maksymalną moc ładowania do 120 kW. Posiadacze pojazdów elektrycznych mogą podpiąć swoje samochody do stacji, używając jednej z wtyczek — Combo CCS lub wtyczki typu 2.

4. Stacja ładowania samochodów elektrycznych przy Arenie Gliwice

Szukając na mapie stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach, warto pamiętać również o tej zlokalizowanej na głównym parkingu przy Centrum Handlowym Arena. Ładowarka ta znajduje się przy wejściu do Galerii od strony sklepu Leroy Merlin. Osoby korzystające z pojazdów elektrycznych, udając się na zakupy, mogą tutaj podpiąć samochody do ładowania przy pomocy wtyczki typu 2, złącza Combo CCS lub CHAdeMO.

5. Ładowarki pojazdów elektrycznych przy sklepach Lidl w Gliwicach

Na parkingach przy niektórych sklepach z sieci Lidl również znajdują się ładowarki samochodów elektrycznych. Zatem codzienne zakupy mogą stanowić świetną okazję do podładowania baterii w pojeździe elektrycznym przed powrotem do domu.

Większość stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach znajduje się w pobliżu sklepów i centrów handlowych, co wydaje się być jednym z najlepszych rozwiązań. W ten sposób przy okazji wizyty w galerii można nie tylko zaopatrzyć się w niezbędne produkty, ale także zasilić baterię w pojeździe.

wróć do wszystkich artykułów