Lista popularnych stacji ładowania pojazdów w Tarnowskich Górach i okolicach

arykuł w kategorii: Stacje ładowania,

Tarnowskie Góry to dynamicznie rozwijające się miasto na obrzeżach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na jego drogach coraz częściej można spotkać również bardziej ekologiczne od spalinowych, samochody elektryczne. Wraz z ich popularyzacją naturalne jest także wzrastające zapotrzebowanie kierowców, na dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych. W poniższym artykule przedstawiamy więc listę ładowarek w Tarnowskich Górach i okolicach.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych obok Parku Wodnego

Nie da się ukryć, że Park Wodny w Tarnowskich Górach to jedna z najpopularniejszych atrakcji miasta. Odwiedzają go bowiem nie tylko tarnogórzanie, ale również mieszkańcy innych części Górnego Śląska, a nawet województw ościennych. Nic więc dziwnego, że jedna ze stacji ładowania samochodów elektrycznych znajduje się właśnie na jego parkingu. Ładowarka e-samochodów umiejscowiona jest dokładnie przy Obwodnicy 8, zaraz obok Aqua Parku i Hotelu Neo. Jeśli zastanawiasz się, w ile naładuje się samochód elektryczny na stacji pod Parkiem Wodnym, warto wspomnieć, że jest ona wyposażona w złącza AC Type 2 o maksymalnej mocy 22 kW, więc czas ten może być relatywnie długi. Ładowarka może być jednak całkiem przydatna, kiedy kierowca planuje dłuższy pobyt w Aqua Parku.

lokalizacja stacji ładowania samochodów elektrycznych wtyczka do ładowania punk orientacyjny
Tarnowskie Góry, Obwodnica 8 AC Type 2 Park Wodny Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry, ul. Leśna 2 AC Type 2, Combo Type 2 DC Skoda Lelek
Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 96 Combo Type 2 DC, CHAdeMO, AC Type 2 C.H. M1 Bytom

Ładowarki samochodów elektrycznych przy salonie Skody Lelek

Salon samochodowy może kojarzyć się przede wszystkim z pojazdami spalinowymi, choć nie należy zapominać, że pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Nic więc dziwnego, że stacje ładowania samochodów elektrycznych postawione zostały właśnie przy salonie samochodowym. Ładowarki te można znaleźć zaraz obok salonu Skody Lelek w Tarnowskich górach przy ulicy Leśnej 2, zaraz przy Kościele PW. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Dla użytkowników dostępne są tu dwa punkty ładowania, jeden z prądem przemiennym AC i drugi, z prądem stałym DC. Punkty wyposażone są we wtyczki Type 2 AC oraz Combo Type 2 DC. Warto również wspomnieć, że są one czynne całodobowo, a operatorem jest tu Lellek Sp.z.o.o.

Stacja ładowania na parkingu M1 w Bytomiu

Szukając stacji ładowania samochodów elektrycznych w najbliższej okolicy Tarnowskich Gór, warto udać się na osiedle Stroszek w Bytomiu. Ta ładowarka e-samochodów znajduje się przy ulicy Strzelców Bytomskich 96, na parkingu centrum handlowego M1 Bytom. Wyposażona jest ona w dwa punkty ładowania DC ze wtyczkami Combo Type 2 oraz CHAdeMO, a także punkt AC z przyłączem Type 2. Operatorem jest GreenWay Polska.

Jak więc widać, szukając stacji ładowania samochodów elektrycznych w Tarnowskich Górach i okolicach, warto udać się na parking przy Parku Wodnym oraz obok salonu samochodowego Skoda Lelek. Szukając nieco dalej, warto wziąć pod uwagę ładowarkę przy centrum handlowym M1 w Bytomiu. Dajcie nam też koniecznie znać, z którego miejsca Wy najczęściej korzystacie, ładując swoje samochody elektryczne!

wróć do wszystkich artykułów