Lista popularnych stacji ładowania pojazdów w Jaworznie

arykuł w kategorii: Poradnik,

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w ośrodkach miejskich, takich jak Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie. Wygodne przemieszczanie się tymi pojazdami byłoby jednak dość utrudnione, bez możliwości korzystania z ogólnodostępnych stacji ładowania. Aby ułatwić Ci poruszanie się po mieście, prezentujemy więc listę popularnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Jaworznie, z których bez problemu możesz skorzystać, na przykład w drodze na zakupy.

Stacja ładowania ORLEN Stacja Paliw Jaworzno SŁ8134

Stacja ładowania samochodów elektrycznych Jaworzno SŁ8134 na terenie stacji paliw Orlen przy autostradzie A4 przy MOP Kępnica po stronie jazdy na wschód. Dostawcą prądu jest tu Orlen, a ładowarka czynna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie da się ukryć, że stacja ładowania pojazdów elektrycznych na stacji Orlen należy do jednej z bardziej rozbudowanych, ponieważ jest ona wyposażona w aż trzy punkty ładowania. Ich moc maksymalna to kolejno 100 kW DC, 50 kW oraz 44 kW AC. Przy tej stacji ładowania występują również dość popularne wtyczki, czyli Combo type 2 DC, CHAdeMO DC oraz Type 2 AC. Warto również wspomnieć, że ładowarka ta wyposażona jest w kable, a więc kierowcy nie będą potrzebowali żadnego dodatkowego osprzętu do skorzystania z niej.

nazwa stacji ładowania samochodów elektrycznych adres stacji ładowania moc i typ złącza stacji ładowania
ładowarka samochodów elektrycznych ORLEN Jaworzno SŁ8134 MOP Kępnica, autostrada A4 (jazda na wschód) 100 kW DC, 50 kW DC, 44 kW AC
ładowarka samochodów elektrycznych ORLEN Zastawie SŁ8161 Autostrada A4 (jazda na zachód) 100 kW DC, 50 kW DC, 44 kW AC
ładowarka samochodów elektrycznych Galeria Galena ulica Grunwaldzka 59 22 kW AC
ładowarka samochodów elektrycznych Bricoman Jaworzno ulica Grunwaldzka 275 22 kW AC
ładowarka samochodów elektrycznych Osiedle Stałe ulica Wojska Polskiego 1 77 kW DC, 50 kW DC, 2x 22 kW AC

Ładowarka ORLEN Stacja Paliw MOP Zastawie SŁ8161

Przeglądając mapę stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce, łatwo zauważyć, że naprzeciwko stacji ładowania Jaworzno SŁ8134 znajduje się ładowarka Zastawie SŁ8161, która również umieszczona jest na stacji benzynowej Orlen przy autostradzie A4 prowadzącej tym razem na zachód. Analogicznie, jej operatorem również jest Orlen i posiada ona takie same trzy punkty ładowania o mocy maksymalnej 100 kW DC, 50 kW oraz 44 kW AC. Warto wspomnieć, że ładowarka Zastawie SŁ8161 w Jaworznie również jest czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych Galeria Galena

Stacja ładowania Galeria Galena w Jaworznie znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej 59 na terenie centrum handlowego Galeria Galena. Ładowarka ta wyposażona jest w dwa punkty ładowania o mocy maksymalnej 22 kW AC, a dostawcą prądu jest w tym przypadku Tauron. Osoby, które zechcą z niej skorzystać, muszą jednak pamiętać, że ta stacja ładowania nie jest wyposażona w kable, a jedynie w gniazda Type 2.

Ładowarka pojazdów elektrycznych Bricoman Jaworzno

Stacja ładowania Bricoman Jaworzno znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej 275, przy składzie materiałów budowlanych Bricoman w Jaworznie, a dostawcą prądu jest tu EV PLUS Sp. z o.o. Ta stacja ładowania również wyposażona jest w dwa punkty ładowania 22 kW AC oraz nie posiada kabli do ładowania. Ma natomiast gniazda na wtyczki Type 2.

Stacja ładowania aut elektrycznych Osiedle Stałe

Ładowarka e-samochodów Osiedle Stałe znajduje się na tymże osiedlu w Jaworznie, niedaleko stacji benzynowej Lotos, a jej dokładny adres, to ulica Wojska Polskiego 1. Dysponuje ona aż czterema punktami ładowania, w tym dwoma DC o mocy maksymalnej 77 kW oraz 50 kW, a także dwoma AC o mocy 22 kW.

Szukając więc stacji ładowania samochodów elektrycznych w Jaworznie, warto skierować się do ładowarek przy autostradzie A4, przy Galerii Galena, niedaleko sklepu Bricoman, a także na osiedlu Stałym. A z których stacji ładowania Wy korzystacie najczęściej?

wróć do wszystkich artykułów