Lista popularnych stacji ładowania pojazdów w Dąbrowie Górniczej

arykuł w kategorii: Stacje ładowania,

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu wśród mieszkańców większych i mniejszych miast w Polsce. Dalej jest to jednak nowinka technologiczna, a korzystanie z niej wymaga odpowiedniej infrastruktury. Jeśli posiadasz więc samochód elektryczny, jesteś z Zagłębia i zastanawiasz się, gdzie naładujesz swój pojazd, oto lista popularnych stacji ładowania pojazdów w Dąbrowie Górniczej i okolic.

  1. Stacja ładowania samochodów elektrycznych w Gołonogu
  2. Ładowarka samochodów elektrycznych na Orlenie w Dąbrowie Górniczej
  3. Stacja ładowania samochodów elektrycznych Tesla przy C.H Pogoria
  4. Ładowanie samochodów elektrycznych przy C.H. Vendo

1. Stacja ładowania samochodów elektrycznych w Gołonogu

Stacja ładowania samochodów elektrycznych w Gołonogu jest czynna całodobowo i znajduje się przy ulicy 11 Listopada 24. Punkt ten zlokalizowany jest przy wejściu do punktu obsługi klienta placówki Tauron. Dąbrowska stacja ładowania pojazdów elektrycznych umożliwia korzystanie z prądu stałego DC oraz przemiennego AC dzięki wtyczkom ChaDeMo oraz Type 2.

Warto wspomnieć, że ładowarka w Gołonogu jest płatna, a jej operatorem jest Tauron. Jest to dość wygodny punkt dla osób, które mieszkają na osiedlu Manhattan i wybierają się na zakupy do pobliskiego Lidla. Ładowarka ta znajduje się bowiem zaledwie kilka kroków od parkingu sklepu. Skorzystać z niej mogą również osoby, które posiadają garaż niedaleko kościoła pw. św. Jadwigi. Dąbrowska stacja ładowania może się również przydać osobom przejeżdżającym, ponieważ znajduje się ona na internetowej mapie stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce.

2. Ładowarka samochodów elektrycznych na Orlenie w Dąbrowie Górniczej

Regularne wizyty na stacji benzynowej nie są konieczne, kiedy posiadamy samochód elektryczny, chyba że w miejscach tych są również ładowarki pojazdów elektrycznych. W Dąbrowie Górniczej punkt ładowania samochodów elektrycznych na stacji benzynowej znaleźć można na stacji Orlen przy ulicy Katowickiej 30, zaraz obok sklepu Biedronka.

Ta stacja umożliwia ładowanie samochodów prądem stałym oraz przemiennym, przy użyciu wtyczek ChaDeMo, CCS/SAE oraz Type 2. Warto wspomnieć również, że usługa ładowania jest w tym przypadku płatna, a operatorem jest PKN Orlen S.A.

3. Stacja ładowania samochodów elektrycznych Tesla przy C.H Pogoria

Jednym z wygodniejszych sposobów na ładowanie samochodów elektrycznych, jest podłączenie ich do stacji ładowania podczas zakupów. Jest to możliwe także w Dąbrowie Górniczej, ponieważ na parkingu C.H. Pogoria przy ulicy Jana III Sobieskiego niedaleko Pałacu Kultury Zagłębia. Znajduje się tam bowiem stacja ładowania pojazdów elektrycznych Tesla, przy której dostępne są dwa miejsca parkingowe, na których można skorzystać z ładowarki Tesla Destination Charger.

4. Ładowanie samochodów elektrycznych przy C.H. Vendo

Planując wyjazd na zakupy w Dąbrowie Górniczej samochodem elektrycznym, warto rozważyć również C.H. Vendo przy ulicy Katowickiej 1b, niedaleko którego znajduje się ładowarka Tauron. W porównaniu do ładowarki przy Pogorii, ze stacji ładowania Tauron będzie mogło skorzystać więcej kierowców, a nie tylko posiadacze Tesli.

Szukając więc stacji ładowania samochodów elektrycznych w Dąbrowie Górniczej, warto pamiętać o punktach Tauronu w Gołonogu oraz przy C.H Vendo oraz ładowarce na stacji Orlen. Posiadacze pojazdów Tesla, mogą natomiast preferować ładowarkę przy C.H. Pogoria.

wróć do wszystkich artykułów