Który operator ma najwięcej stacji ładowania w Polsce?

arykuł w kategorii: Stacje ładowania,

Rynek elektromobilności cały czas nie zwalnia tempa. Na ulicach można zobaczyć nie tylko coraz więcej e-samochodów, ale nieustannie też powstają nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Który operator ma ich najwięcej? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Operator stacji ładowania GreenWay

Nie da się ukryć, że GreenWay to zdecydowany lider w dziedzinie ładowania samochodów elektrycznych, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Obecnie firma ta posiada na terenie naszego kraju blisko 500 stacji i ponad 1100 punktów, gdzie można podpiąć swój pojazd zasilany na prąd do ładowania. Nieustannie rozwija ona swoją sieć, udostępniając użytkownikom takie wygodne rozwiązania jak aplikacja mobilna czy też karta GreenWay. Przedsiębiorstwo, promując zrównoważony transport, planuje założenie kolejnych szybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 150 kW. Firma ta oferuje osobom elektromobilnym możliwość korzystania z różnych planów taryfowych, dostosowując swoje usługi do indywidualnych potrzeb klientów.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Orlen

Sporą liczbą stacji ładowania w Polsce może pochwalić się Orlen znany przede wszystkim jako największy operator stacji paliw. Firma ta w ostatnich latach dynamicznie rozwija swoje usługi także w obszarze zasilania pojazdów elektrycznych. Obecnie sieć Orlen składa się z 391 stacji, z czego 121 to ładowarki DC oferujące prąd stały, natomiast pozostałe 270 to stacje AC przeznaczone do ładowania prądem zmiennym.​ Spółka współpracuje z renomowanymi dostawcami, aby zapewnić osobom elektromobilnym najwyższą jakość usług. Warto zaznaczyć, że Orlen jako jedyny polski operator oferuje ładowanie również poza granicami naszego kraju — w Czechach i Niemczech.

Operator stacji ładowania pojazdów Tauron

Kolejnym operatorem oferującym szybkie stacje ładowania jest firma Tauron aktywnie działająca w sektorze energetycznym. ​Spółka ta ma w swojej ofercie ponad 30 ładowarek i 68 punktów, gdzie kierowcy mogą zasilić akumulatory w swoich pojazdach. Są one zlokalizowane głównie na południu Polski. Tauron ma ambitne plany rozbudowy sieci do 329 punktów ładowania w najbliższym czasie. Obecnie jednak operator ten boryka się z najwyższymi na rynku opłatami za korzystanie ze stacji.

Firma EV Plus oferująca stacje ładowania

W Polsce dostępne są również stacje ładowania operatora EV Plus. Jest to firma z Poznania, która posiada obecnie 71 ogólnodostępnych punktów ładowania — w tym 47 szybkich urządzeń na prąd stały DC i 24 stacje oferujące prąd przemienny AC.​

Operator stacji ładowania Rawicom

Firma Rawicom znana z instalacji fotowoltaicznych z sukcesem wkracza na rynek elektromobilności, kierując się pasją do nowych technologii i zrównoważonego rozwoju. W Polsce można skorzystać z jej 29 stacji ładowania pojazdów oferujących moc 22 kW i wtyczkę Type2, a także 7 szybkich urządzeń o mocy 50 kW. Firma ta ma też ambitne plany poszerzenia sieci punktów ładowania o co najmniej 90 urządzeń.

Niewątpliwie pionierem elektromobilności jest operator GreenWay, który posiada największą liczbę stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Pragniemy jednak zaznaczyć, że wiele mniejszych firm również dynamicznie rozwija swoje sieci punktów ładowania, co naszym zdaniem powinno zachęcać kierowców do korzystania z e-samochodów w przyszłości. Jeśli podoba Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi pasjonatami elektromobilności.

wróć do wszystkich artykułów