Kiedy wybrać stację ładowania samochodów elektrycznych DC, jakie są jej zalety?

arykuł w kategorii: Aktualności, Poradnik, Stacje ładowania,

Brak konieczności ciągłego jeżdżenia na stację paliw to zdecydowanie zaleta aut elektrycznych, ale nawet wygodniejsze ładowanie tych pojazdów zajmuje nieco czasu. Będzie się on różnił, w zależności od rodzaju stacji ładowania. W poniższym artykule przybliżamy więc kwestie tego, jakie są zalety i kiedy warto wybrać stację ładowania samochodów elektrycznych DC.

Dlaczego warto wybrać stację szybkiego ładowania DC?

Stacje ładowania DC różnią się od standardu AC głównie tym, że są w stanie naładować nasz pojazd zdecydowanie szybciej. Jest to zasługa użycia instalacji na prąd stały, która umożliwia korzystanie z o wiele wyższych napięć. Wybierając stację ładowania samochodów elektrycznych, warto dobrać jej funkcjonalność do własnych potrzeb, wybierając spośród wielu dostępnych modeli. Szybkie naładowanie samochodu może dawać bowiem kilka podstawowych korzyści.

Stacje szybkiego ładowania DC mogą w łatwy sposób umożliwić ekspresowe naładowanie pojazdu podczas krótkiego postoju. Dobrym przykładem, jest tu chwilowe pozostawienie samochodu elektrycznego na parkingu podczas zakupów w markecie. Technologia prądu stałego może się również przydać, kiedy posiadamy kilka samochodów elektrycznych, które wymagają naładowania w krótkim czasie.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych DC dla inwestora

Stacja ładowania samochodów elektrycznych DC może okazać się interesującym pomysłem na inwestycję. Ustawianie tego rodzaju urządzeń w przestrzeni publicznej, szczególnie na parkingach sklepów i centrów handlowych może jednocześnie pomóc kierowcom oraz dać szansę na dochód. Instalacja wybranego modelu stacji ładowania samochodów elektrycznych DC nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać, szczególnie z pomocą specjalistów.

W kwestii inwestycji najważniejsze to pamiętać, że sama usługa szybkiego naładowania pojazdu dla wielu może się okazać po prostu niezbędna. Właśnie dlatego ustalone ceny w stacjach ładowania samochodów elektrycznych DC mogą być zauważalnie wyższe niż w przypadku wolniejszych alternatyw. Oznacza to również, że wybierając idealną lokalizację, inwestor ma szansę na szybszy zwrot kosztów.

Domowa stacja szybkiego ładowania DC

Stacje szybkiego ładowania, a szczególnie modele kompaktowe dobrze mogą się także sprawdzić w domowym garażu. Wygodne ładowanie pojazdów w zaciszu domowym może okazać się wygodniejsze i korzystniejsze od organizowania specjalnych wyjazdów, w celu naładowania samochodu. Stacje ładowania DC sprawdzą się w domu szczególnie dobrze również wtedy, kiedy posiadamy więcej pojazdów elektrycznych. Dzięki szybkości ładowania, instalacje na prąd stały mogą obsłużyć więcej pojazdów w krótszym czasie i przygotować je na poranny wyjazd do pracy.

Zastanawiając się, więc kiedy wybrać stacje ładowania samochodów elektrycznych DC, warto pamiętać i najważniejszych cechach, które wyróżniają to urządzenie. Zwiększona prędkość ładowania pojazdu, względem rozwiązania AC, może okazać się cechą pożądaną przez dużą część kierowców. Urządzenia te mogą być więc interesującym pomysłem na inwestycje lub praktycznym urządzeniem domowym, które ułatwi podróże większej ilości samochodów elektrycznych.

wróć do wszystkich artykułów