Jakiej marki stację ładującą samochody elektryczne wybrać? Przegląd marek

arykuł w kategorii: Mobilna stacja ładowania, Poradnik, Stacje ładowania,

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup samochodu elektrycznego i wejście w świat elektromobilności. W związku z tym dobrze jest znać marki stacji ładowania samochodów elektrycznych, które są na rynku. Zapraszamy do artykułu, w którym przedstawimy Wam te marki.

Kompaktowe stacje ładujące samochody elektryczne

Przegląd marek stacji do ładowania samochodów elektrycznych, rozpoczniemy od przedstawienia Wam tych kompaktowych, które najczęściej wybierane są przez indywidualnych odbiorców, a montowane są, np.w garażach.

Enelion Wallbox

Enelion Wallbox, to najbardziej uniwersalna ładowarka do samochodu elektrycznego, marki Enelion. Urządzenie to jest w pełni konfigurowalne, a zastosowane rozwiązania pozwalają na jego modyfikacje na każdym etapie działania. Sam wallbox jest wykonany z anodowanego aluminium i dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych.

Ładowarka pojazdów elektrycznych – Alfen

Kolejną marką, którą warto znać omawiając kompaktowe ładowarki pojazdów elektrycznych jest Alfen. Biorąc pod uwagę te rozwiązania, model Eve Double Pro-line, charakteryzuje się dużym wyświetlaczem, niezawodną platformą, solidną obudową, zabezpieczeniami na najwyższym poziomie oraz inteligentnym ładowaniem.

Wallbox Zaptec

Kompaktowa stacja do ładowania samochodów elektrycznych Zaptec Go, pasuje do wszystkich elektrycznych pojazdów, a ładuje aż 10 razy szybciej, niż przy wykorzystaniu standardowego gniazdka. Warto również zaznaczyć, że ta ładowarka jest aż o 80% mniejsza i lżejsza, niż pozostałe stacje ładujące samochody elektryczne w Polsce.

Ładowarka naścienna do aut elektrycznych Terra DC Wallbox – ABB

Kompaktowy Wallbox Terra DC, pozwala na szybkie naładowanie samochodu elektrycznego i jest przeznaczony do użytku w obiektach mieszkalnych, handlowych, użyteczności publicznej czy przestrzeniach biurowych. Ładowarka ta jest mała, kompaktowa, a przy okazji zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wolnostojące stacje ładowania aut elektrycznych AC

Stacje ładowania samochodów elektrycznych AC to najczęściej spotykane urządzenia tego typu w miejskich przestrzeniach. Bardzo dobrze sprawdzają się przy centrach handlowych, na osiedlach oraz przy biurach. Wybiera się je w te miejsca, gdzie samochód ma być ładowany nieprzerwanie przez kilka godzin.

Ładowarka pojazdów elektrycznych Enelion Vertica

Stacja ładowania samochodów elektrycznych Enelion Vertica zrobiona jest z odpornych materiałów, dzięki czemu odporna jest na działanie warunków atmosferycznych. Wymiana poszczególnych modułów nie zajmuje więcej niż 2 minuty, a prefabrykowany fundament, pozwala na szybkie posadowienie urządzenia.

Stacje DC ładowania pojazdów elektrycznych

Stacje ładowania samochodów elektrycznych DC to rozwiązania, które doceniają użytkownicy, którym zależy na czasie i szybkim naładowaniu e-samochodu. Tego typu ładowarka do pojazdów elektrycznych to idealne rozwiązanie do miejsc, w których kierowcy chcą szybkiego naładowania baterii.

Kompaktowa stacja do ładowania samochodów elektrycznych CPCM Siemens

Ładowarka do samochodów elektrycznych marki Siemens idealnie nadaje się do miejsc, które charakteryzują się dużym ruchem pojazdów, z uwagi na odporność na działanie dużych obciążeń.

Jak widać, poszukując stacji ładowania samochodów elektrycznych, naprawdę jest w czym wybierać. Ładowarkę do e-auta warto dobrać do osobistych preferencji i oczekiwań, dzięki czemu naładowanie baterii w samochodzie będzie bezproblemowe.

wróć do wszystkich artykułów