Jakie są niezbędne akcesoria do stacji ładowania samochodów elektrycznych?

arykuł w kategorii: Poradnik, Stacje ładowania,

Stacje ładujące samochody elektryczne to jeden z aspektów elektromobilności, czyli ogółu zagadnień związanych z wykorzystaniem pojazdów napędzanych prądem. Z roku na rok rejestrowane jest ich coraz więcej, dlatego konieczne jest budowanie nowych punktów z ładowarkami, zarówno ogólnodostępnych, jak i prywatnych oraz wyposażania ich w niezbędne akcesoria. Dzisiaj skupiamy się na temacie dodatkowych elementów, które niezbędne są do posadawiania i użytkowania tych urządzeń.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w naszej ofercie

Stacje ładowania samochodów elektrycznych cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Aby móc spełnić ich oczekiwania, w naszej ofercie posiadamy szeroki wybór urządzeń tego typu. Jednym z rozwiązań jest Wallbox, czyli kompaktowa stacja ładowania, która montowana jest w garażach. Często ma także zastosowanie na podziemnych parkingach. Dzięki niej można naładować jedno lub dwa auta jednocześnie. Ponadto w sprzedaży posiadamy wolnostojące urządzenia, które aranżowane są w przestrzeni miejskiej, w miejscach publicznych. Są one ogólnodostępne dla każdego. Obydwa rozwiązania mogą być zasilane prądem AC (zmiennym) oraz DC (stałym), co pozwala na szybsze pełne naładowanie pojazdu.

Jakie akcesoria są niezbędne do montażu ładowarki do samochodów elektrycznych?

Posadowienie stacji ładowania pojazdów to zadanie dla ekspertów. Nie zaleca się samodzielnej pracy z dwóch powodów. Po pierwsze wymagane jest posiadanie odpowiednich uprawnień, a po drugie konieczne jest dobranie właściwych akcesoriów do stacji ładowania pojazdów. W przypadku ładowarek ściennych potrzebne mogą być uchwyty montażowe. Ich posadawianie odbywać się także na podestach oraz słupach. Wszystko zależy od możliwości technologicznych oraz preferencji inwestora. Z kolei dla wolnostojących ładowarek do aut elektrycznych konieczne jest dobranie odpowiednich fundamentów prefabrykowanych, dzięki którym możliwe będzie wygodne oraz bezpieczne wybudowanie stacji. Przydatne bywają także liczniki energii elektrycznej, a kwestii w bezpieczeństwa warto zadbać o: wyłącznik różnicowoprądowy oraz zabezpieczenie elektryczne stacji ładowania samochodów.

Ładowarka do samochodu elektrycznego – akcesoria potrzebne do korzystania

Sama ładowarka pojazdów elektrycznych to nie wszystko. Aby móc z niej skorzystać konieczne jest posiadanie odpowiedniego kabla. Na rynku znaleźć można 4 typy, które są charakterystyczne dla różnych modeli pojazdów. W przypadku niedopasowania wtyczki do stacji należy zastosować adapter na kabel. Podczas wyboru przewodu bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę jego: mocy, kształtu (na rynku dostępne są proste oraz spiralne), długości, klasy bezpieczeństwa oraz jakości wykonania. Dodatkowo osoby, które korzystają z domowych stacji ładowania, potrzebować mogą wieszaka, który pozwoli na jego bezpieczne przechowywanie nieopodal ładowarki. Wożąc swój kabel do ogólnodostępnej stacji ładowania, warto wyposażyć się w specjalną torbę do jego przechowywania. Dzięki temu nie zostanie zabrudzone wnętrze auta, jak i jego przenoszenie będzie dużo wygodniejsze.

wróć do wszystkich artykułów