Jaka stacja ładowania pojazdów elektrycznych dla hoteli, biur czy parkingów?

arykuł w kategorii: Poradnik,

Ładowarka pojazdów elektrycznych przeznaczona do  takich miejsc jak hotele, biura czy parkingi, bez wątpienia powinna być wysokiej jakości, trwała i odporna na eksploatację. Czytaj dalej, a dowiesz się, czym jeszcze powinny charakteryzować się stacje ładowania pojazdów w często uczęszczanych przez ludzi miejscach!

Jaka stacja ładowania pojazdów elektrycznych dla hoteli?

Zanim przejdziemy do etapu budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych w hotelu, należy dobrze się zastanowić nie tylko nad czasem naładowania akumulatora, ale również nad kosztem zakupu takich ładowarek. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup kompaktowego Wallboxa, którego można udostępnić klientom obiektu do naładowania swoich elektrycznych samochodów. Jeśli jednak hotel chce mieć możliwość zarządzania wraz z rozliczaniem sesji ładowania, wówczas należy wybrać stację ładowania samochodów elektrycznych z oprogramowaniem i komunikacją. Pozwoli to na świadczenie usług związanych z ładowaniem aut elektrycznych klientom obiektu na preferencyjnych warunkach, a pozostałym kierowcom, chcącym skorzystać ze stacji ładowania aut elektrycznych usługę na warunkach komercyjnych.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych dla biur

Nie ulega wątpliwości, że wyposażenie biura w stacje ładowania pojazdów przynosi wiele korzyści pracownikom. Z racji tego, że spędzają oni w pracy znaczną część dnia, wystarczającym wyborem będzie stacja ładowania pojazdów AC.

Jaką ładowarkę pojazdów elektrycznych dla parkingów wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem stacji ładowania pojazdów dla parkingów, należy wskazać, o jakich miejscach mowa. Jeśli zależy nam na budowie stacji ładowania samochodów elektrycznych na parkingach znajdujących się przy np. drogach szybkiego ruchu czy galeriach handlowych, wówczas polecane są ładowarki DC, dzięki którym w szybki sposób można naładować pojazd elektryczny.

Ładowarki typu AC sprawdzą się na parkingach miejskich, gdzie właściciele zostawiają swoje samochody przez dłuższy czas. Wolniejsze tempo naładowania w niczym wówczas nie przeszkadza.

O czym jeszcze pamiętać wybierając stacje ładowania pojazdów?

Kolejnym elementem, który trzeba przeanalizować, zastanawiając się nad wyborem stacji ładowania pojazdów elektrycznych, w miejscach publicznych jest to, czy powinna być ona wyposażona w gniazdo, czy kabel. Warto jednak pamiętać, że wybór mamy wyłącznie wśród ładowarek pojazdów elektrycznych AC. Gniazda są wygodne, mniej podatne na wszelkie awarie, a także akty wandalizmu. Stałe kable natomiast są wygodne podczas użytkowania, jednak narażone są na zmienne warunki atmosferyczne, a także chuligańskie wybryki, które niestety się zdarzają. W przypadku stacji ładowania aut elektrycznych DC, nie ma wyboru, dostępne są jedynie ładowarki ze stałym kablem. Wynika to z faktu, iż przewody te muszą być przystosowane do przewodzenia dużej mocy i są po prostu niezwykle ciężkie. Każdorazowe podłączanie tych kabli do stacji ładowania pojazdów wymagałoby dużej siły.

Wybór stacji ładowania samochodów elektrycznych może wydawać się nieco utrudniony, zwłaszcza jeśli dopiero zaczęto interesować się tematem elektromobilności. Mamy jednak nadzieję, że udało nam się wyjaśnić, jaką ładowarkę pojazdów elektrycznych wybrać, w zależności od położenia samej stacji i preferencji użytkowników.

wróć do wszystkich artykułów