Domowa stacja ładowania samochodów – jak działa? Czy warto o niej pomyśleć? Kto powinien postawić na tego typu rozwiązanie? Co ma do wyboru? Podpowiadamy!
Domowa stacja ładowania samochodów – czy warto?
Korzystanie z samochodów elektrycznych ma być nie tylko z korzyścią dla środowiska naturalnego, ale również naszych kieszeni. Właśnie dlatego ważne jest, by koszty zakupu, ale i późniejszej eksploatacji auta nie były wysokie. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych można znaleźć na stacjach benzynowych, przy ważnych drogach, a także w dużych miastach w centrum oraz w innych strategicznych miejscach. Niestety wciąż stacji jest niewiele, nie wszystkie pozwalają też na szybkie ładowanie. To czasochłonne, a zatem – jakby nie patrzeć – kosztowne. Ale to nie wszystko. Jeśli korzysta się tylko i wyłącznie z zewnętrznych stacji ładowania pojazdów, wówczas płaci się za to znacznie więcej, niż gdyby robić to w domowej stacji ładowania samochodów. Właśnie dlatego warto pomyśleć o tego typu rozwiązaniu. Domowa stacja ładowania samochodów pozwoli płacić mniej, ale i znacząco poprawić komfort korzystania z samochodu elektrycznego, nie martwiąc się, czy na mieście uda się go naładować i ile czasu to zajmie.
Jak działa i czym jest Wallbox?
Domowa stacja ładowania samochodu, którą mamy w ofercie jest kompaktowa, więc można ją zamontować w garażu. Na takie rozwiązanie decydują się klienci indywidualni, którzy chcą móc samodzielnie ładować auto elektryczne i nie martwić się, gdzie w pobliżu jest najbliższa publiczna ładowarka. Wallbox to urządzenie, które pozwala na posiadanie swojej własnej „stacji paliw”.
Domowa stacja ładowania Wallbox to 3 możliwości dla właścicieli samochodów elektrycznych. Pierwsza wiąże się z koniecznością zakupu całego oprzyrządowania do ładowania pojazdu. Jednak zdarza się i wyjście drugie, gdy producent samochodu elektrycznego daje klientowi kabel ładujący, który pozwala na podłączenie pojazdu do źródła zasilania. Wówczas wystarczy tylko postawić własną kompaktową stację. Bywa i tak, że klient dostaje wraz z pojazdem mobilną ładowarkę do bagażnika. Niestety wbrew pozorom takie praktyki są rzadkością. Jeśli posiada się samochód elektryczny i miejsce na ładowarkę, wówczas warto pomyśleć o zakupie własnej, domowej stacji ładowania. Dzięki niej można się w pełni uniezależnić oraz zyskać czas i pieniądze.
Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych Wallbox zasilana III fazami jest w stanie przesyłać moc do 22 kW. Zdarzają się jednak ograniczenia, np. w infrastrukturze, czy ze strony samego pojazdu, przez co będzie to niemożliwe do osiągnięcia. Moc dobiera się indywidualnie do możliwości. Zachęcamy do kontaktu i umówienia się na audyt. Nasz Wallbox to stacja ładowania samochodów elektrycznych domowa, która ładuje pojazd prądem zmiennym AC.
Kto powinien pomyśleć o domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych?
Domowe stacje ładowania samochodów mają taką nazwę, ale nie oznacza to, że skierowane są tylko i wyłącznie do posiadaczy aut elektrycznych, którzy mają dom z garażem. To produkt masowy. Na stację ładowania samochodów elektrycznych o kompaktowych rozmiarach powinien się zdecydować każdy, kto posiada lub będzie miał samochód elektryczny.
Tak więc Wallbox to doskonały produkt dla osób prywatnych, ale i biznesu oraz sektora publicznego. Kto więc powinien o nich pomyśleć? Na pewno każdy, kto ma lub planuje zakupić samochód elektryczny. Zwłaszcza jeśli już jest zamówiony. W czasie oczekiwania na niego warto przygotować instalację w domu, by jak już przyjedzie pojazd – nie mieć żadnych ograniczeń.
O zakupie domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych powinni pomyśleć również przedstawiciele sektora motoryzacyjnego. Idealnie byłoby, gdyby klientom oferowali wraz z autem elektrycznym ładowarkę wraz z jej instalacją.
Oczywiście domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych to must have także dla przedsiębiorców, którzy mają w swoich firmach flotę pojazdów. Dobrze, by pod siedzibą dało się podładować auta. A o tym, żeby samochody firmowe były elektrykami, nie trzeba przekonywać przedsiębiorców, dla których ważne jest między innymi, by tworzyć pozytywny wizerunek firmy, jako tej, która troszczy się o środowisko naturalne, ale i podąża za innowacyjnymi rozwiązaniami.
Dzisiaj także deweloperzy powinni pomyśleć o zakupie domowych stacji ładowania pojazdów, by na osiedlowych parkingach i w garażach podziemnych swoich inwestycji zapewnić mieszkańcom możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Deweloperzy podchodzą do tego dość marketingowo i nie ma co się dziwić. Zwłaszcza na osiedlach z półki premium, gdzie mieszkania to apartamenty o wysokim standardzie.