Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Katowicach — przykłady

arykuł w kategorii: Stacje ładowania,

Katowice jako centrum aglomeracji stanowią jedno z najczęściej odwiedzanych przez kierowców miast. Ze względu na coraz większe zainteresowanie samochodami elektrycznymi stacje ładowania pojazdów nabierają coraz większego znaczenia. Poznaj kilka popularnych miejsc w Katowicach, gdzie można naładować samochód elektryczny.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych przy Galerii Katowickiej

Wraz z rosnącą popularnością samochodów elektrycznych wzrasta również zapotrzebowanie na miejsca, gdzie można naładować te pojazdy. Galeria Katowicka jest jedną z lokalizacji, w której znajduje się ogólnodostępna stacja ładowania samochodów elektrycznych typu DC wyposażona w podwójne uniwersalne urządzenia zasilające. Umożliwia ona ładowanie baterii z mocą do 50 kW przy każdym z 4 dostępnych stanowisk. Ta stacja ładowania pojazdów elektrycznych jest zlokalizowana na poziomie -3 na parkingu podziemnym w Galerii Katowickiej.

Stacja ładowania samochodów przy Galerii Libero w Katowicach

Kolejną stacją ładowania samochodów elektrycznych w Katowicach jest urządzenie zainstalowane na parkingu przy Galerii Libero przeznaczone do ładowania niemal wszystkich rodzajów samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Przy użyciu tej stacji szybkiego ładowania możliwe jest pełne zasilenie akumulatora w pojeździe w ciągu 2 i pół godziny. Z urządzenia mogą jednocześnie korzystać dwa pojazdy, a jego maksymalna moc ładowania wynosi 22 kW.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych przy MCK w Katowicach

Stację ładowania samochodów elektrycznych można także znaleźć przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zlokalizowanym niedaleko Spodka. Dostępne są w tym miejscu zarówno ładowarki typu AC, jak i modele typu DC, z których można korzystać przez całą dobę. Umieszczone tam urządzenia AC umożliwiają ładowanie z mocą do 22 kW, natomiast szybkie stacje ładowania DC zapewniają moc do 50 kW. Użytkownicy samochodów elektrycznych mogą podpiąć swój pojazd do źródła zasilania przy pomocy jednej z dostępnych wtyczek — CCS, CHAdeMO lub Mennekes. Duże udogodnienie stanowi również aż 6 stanowisk ładowania pojazdów.

Stacja ładowania pojazdów przy Silesii City Center w Katowicach

Samochód elektryczny można też naładować przy centrum handlowym Silesia City Center. Ta stacja ładowania pojazdów w Katowicach została wyposażona w 3 stanowiska z 3 dostępnymi sposobami podpięcia. Właściciele samochodów zasilanych energią elektryczną mogą podłączyć pojazd do stacji, korzystając z odpowiedniej wtyczki Mennekes, CCS bądź CHAdeMO. Wydajna stacja ładowania DC zlokalizowana przy Silesia City Center umożliwia zasilanie baterii w samochodzie z mocą do 140 kW.

Stacja ładowania samochodów przy katowickiej Fabryce Porcelany

Szukając na mapie stacji ładowania samochodów elektrycznych, warto także pamiętać o tej znajdującej się w pobliżu Fabryki Porcelany. Jest ona ogólnodostępna dla użytkowników pojazdów elektrycznych i oferuje moc ładowania do 22 kW. Dużą zaletę tej stacji stanowi obecność 4 stanowisk oraz 4 kabli umożliwiających przyłączenie do ładowania.

W Katowicach znajduje się bardzo wiele stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wiele z nich jest umieszczonych w pobliżu strategicznych punktów komunikacyjnych, a także miejsc często odwiedzanych przez posiadaczy pojazdów. Gdzie jeszcze w Katowicach można znaleźć stacje ładowania pojazdów elektrycznych? Daj znać w komentarzu.

wróć do wszystkich artykułów