Stacje ładowania pojazdów elektrycznych przy sklepach Biedronka. Gdzie ich szukać?

arykuł w kategorii: Poradnik, Stacje ładowania,

Rozwój elektromobilności w Polsce sprawia, że właściciele pojazdów elektrycznych mogą korzystać z coraz większej liczby stacji ładowania. W odpowiedzi na potrzeby kierowców sieć sklepów Biedronka postanowiła rozwinąć swoją infrastrukturę o nowe ładowarki samochodów elektrycznych. Sprawdź, gdzie można je znaleźć.

Kto jest operatorem stacji ładowania przy sklepach Biedronka?

W ostatni czasie można zauważyć widoczny wzrost liczby stacji ładowania przy sklepach sieci Biedronka. Ich operatorem jest portugalskie konsorcjum Powerdot. Firma ta, dzięki porozumieniu z tym popularnym dyskontem, zobowiązała się do budowy 600 szybkich stacji ładowania w Polsce. Jest to część pierwszej fazy projektu, która może być rozszerzona w przyszłości w odpowiedzi na rosnące potrzeby infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, a także wymogi prawne określone w ustawie o Elektromobilności.

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego przy Biedronce?

Koszt korzystania ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych przy sklepach Biedronka zależy od mocy ładowania. Za każdą kilowatogodzinę (kWh) zapłacisz 1,91 zł przy zasilaniu prądem AC o mocy do 22 kW. Dla tych, którzy preferują szybsze ładowanie, dostępne jest złącze CHAdeMO z maksymalną mocą 60 kW. Cena za skorzystanie z tej usługi wynosi 2,52 zł za kWh. Natomiast dla użytkowników, którym zależy na jak najszybszym naładowaniu samochodu elektrycznego, dedykowane jest złącze CCS o mocy do 120 kW. Muszą oni liczyć się z kosztem 2,71 zł za kWh. Mimo iż stawki te mogą wydawać się wyższe, szczególnie przy codziennym korzystaniu ze stacji, to w porównaniu z innymi operatorami na rynku, takim jak GreenWay czy Orlen bez abonamentu, oferta Biedronki w naszej ocenie prezentuje się konkurencyjnie.

Jak można zapłacić za ładowanie samochodu przy Biedronce?

Właściciele pojazdów elektrycznych, którzy korzystają ze stacji ładowania przy sklepach Biedronka, mają do dyspozycji kilka wygodnych metod płatności. Jedną z opcji jest użycie zbliżeniowej karty kredytowej, podobnie jak w przypadku standardowych transakcji w sklepach. Użytkownicy mają także możliwość wyboru kwoty, którą chcą wydać na ładowanie, np. 50, 90 lub 200 złotych. Dostępne są również płatności za pomocą kodu QR i karty RFID od firm współpracujących z operatorem Powerdot.

Gdzie znajdują się stacje ładowania przy sklepach Biedronka?

Stacje ładowania przy sklepach Biedronka znajdują się w różnych częściach Polski, a ich sieć jest cały czas rozbudowywana. Poniżej zamieściliśmy listę dostępnych stacji w kilku wybranych województwach:

województwo miasto adres
pomorskie Chojnice pl. Piastowski 31
zachodniopomorskie Wałcz ul. Dąbrowskiego 28
kujawsko-Pomorskie Bydgoszcz ul. Żwirki i Wigury 11C
lubuskie Zielona Góra os. Kaszubskie 1
opolskie Kędzierzyn-Koźle ul. Juliana Tuwima 3
łódzkie Łęczyca ul. Belwederska 5
mazowieckie Płońsk ul. Młodzieżowa 28
mazowieckie Wołomin ul. Kościelna 56G
mazowieckie Nasielsk ul. Elektronowa 3H
małopolskie Chrzanów ul. Śląska 30D
śląskie Bytom ul. Krzyżowa 32

Liczba stacji przy sklepach sieci Biedronka cały czas wzrasta, wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców stawiających na elektromobilność. Naszym zdaniem to świetne rozwiązanie dla osób, które chciałby zasilić akumulator w swoim pojeździe podczas robienia zakupów. Podziel się tym artykułem z innymi właścicielami pojazdów elektrycznych.

wróć do wszystkich artykułów