Jaką stację ładowania wybrać do ładowania samochodów firmowych?

arykuł w kategorii: Poradnik, Stacje ładowania,

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w większych miastach. W zatłoczonych centrach i większych aglomeracjach wyraźnie widać również trend jeżdżenia tego rodzaju pojazdami do pracy. Warto więc poświęcić chwilę i zastanowić się, jaką stację ładowania wybrać do ładowania samochodów firmowych, aby była ona jak najbardziej użyteczna.

Jaką stację ładowania wybrać dla parkingu firmowego?

Parking firmowy, szczególnie położony poza miastem, może być nieco problematyczny dla pracowników poruszających się pojazdami elektrycznymi. Na przedmieściach znacznie trudniej bowiem znaleźć stacje ładowania samochodów elektrycznych, a do tego blisko miejsca pracy. Zamontowanie tego rodzaju urządzenia zaraz przy parkingu firmowym może więc rozwiązać kilka problemów.

Instalując stacje ładowania samochodów elektrycznych na parkingu firmowym, dajemy kierowcom możliwość ładowania pojazdów w trakcie pracy. Oznacza to więc dużą oszczędność czasu. Zamiast pozostawiać rozładowany samochód na kilka godzin, można go naładować i wykorzystać czas produktywnie. W sytuacji, kiedy jesteśmy w biurze i mamy do dyspozycji kilka godzin, dobrze powinny sprawdzić się wolnostojące stacje ładowania aut elektrycznych AC, wykorzystujące prąd przemienny, które dają możliwość odnowienia poziomu baterii w bardziej ekonomiczny sposób.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych przy biurowcach

Biurowce to nieodłączna część większych miast, podobnie jak samochody elektryczne. Myśląc jednak o stosunkowo krótkiej wizycie w biurze, długie ładowanie pojazdu nie zdałoby się na wiele. Właśnie dlatego warto pomyśleć o nieco szybszej alternatywie, która na dodatek nie zabiera zbyt dużo cennej przestrzeni miejskiej, przydatnej na przykład do parkowania. Stacje szybkiego ładowania typu Wallbox DC to interesujące rozwiązanie, które może sprawdzić się w nawet najbardziej zatłoczonych miastach.

Cena korzystania z mniejszej i szybszej stacji ładowania samochodów elektrycznych może i jest nieco wyższa, od ładowarek AC, ale korzyści z niej idących wręcz nie da się pominąć. Mała ładowarka na prąd stały pozwala w zauważalnie szybszym tempie naładować akumulatory samochodu, nawet w trakcie krótkiego spotkania biznesowego.

Jakie stacje ładowania samochodów elektrycznych w centrum miast?

Patrząc na koszty ładowania, nie można wspomnieć o alternatywnym, bezpłatnym, rozwiązaniu. Darmowe stacje ładowania samochodów elektrycznych mogą okazać się interesującym wyborem zarówno dla kierowców, jak i dla inwestorów. Możliwość bezpłatnego ładowania pojazdu w centrum miasta może okazać się zbawienna dla osoby, która stara się oszczędzić na energii. Z drugiej strony, darmowe stacje ładowania samochodów elektrycznych mogą zachęcać kolejnych użytkowników do wybierania bardziej ekologicznych pojazdów, a tym samym przyczyniać się do poprawy jakości powietrza w centrum miasta.

Zastanawiając się więc, jaką stację ładowania wybrać do ładowania samochodów firmowych, warto pamiętać o kilku podstawowych modelach. Dobrym rozwiązaniem dla parkingu firmowego, może okazać się wolnostojąca stacja ładowania AC. Kiedy kompaktowa forma i krótki czas ładowania są kwestiami najważniejszymi, warto pomyśleć o mniejszych i szybszych ładowarkach typu Wallbox DC. Nie można również zapominać o darmowych stacjach ładowania, które powinny sprawdzić się w centrach dużych miast.

wróć do wszystkich artykułów