Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Częstochowie — przykłady

arykuł w kategorii: Poradnik,

Częstochowa to przepiękne miasto z bogatą tradycją, które jest chętnie odwiedzane przez turystów i pielgrzymów. Popularność tej miejscowości w połączeniu z rosnącą liczbą samochodów elektrycznych może przyczyniać się do zakładania nowych stacji ładowania pojazdów. Podpowiemy Ci, gdzie znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych w Częstochowie.

Jakie stacje ładowania samochodów są dostępne w Częstochowie?

W Częstochowie znajduje się naprawdę wiele punktów, gdzie są zlokalizowane ładowarki do samochodów elektrycznych, z których mogą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i osoby odwiedzające to popularne miasto. Szybkie stacje ładowania pojazdów elektrycznych najczęściej są rozmieszczone przy hotelach i centrach handlowych, dzięki temu osoby elektromobilne nie muszą się martwić o to, gdzie będą mogły zasilić baterię w swoich samochodach. Stacje ładowania w Częstochowie można znaleźć m.in. przy ulicach:

adres lokalizacja typ ładowarki maksymalna moc stacji
al. Wolności 21 Dworzec PKP Częstochowa AC 22 kW
ul. Warszawska 324/334 stacja paliw ORLEN DC/AC 100 kW
ul. Jaskrowska 22 hotel Ibis w Częstochowie AC 22 kW
ul. Drogowców 8 hotel Grand DC/AC 50 kW
ul. Jagiellońska 48 Powerstop AC 22 kW
ul. Popiełuszki 2 hotel Mercure w Częstochowie AC 22 kW
ul. Jagiellońska 38/40 hurtownia Makro AC 22 kW
ul. gen. Stanisława Sosabowskiego 21 pasaż Północ w Częstochowie DC/AC 140 kW
al. Niepodległości 20/22 basen kryty MOSIR Częstochowa AC 22 kW
ul. Makuszyńskiego 78/80 Audi Krotoski w Częstochowie DC 25 kW

To jednak tylko kilka z miejsc, gdzie kierowcy mogą skorzystać ze stacji ładowania samochodów elektrycznych w Częstochowie.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy dworcu PKP w Częstochowie

Jedną z dostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych jest ta zlokalizowana przy dworcu PKP w Częstochowie. Właściciele pojazdów zasilanych energią elektryczną mogą w tym miejscu naładować swoje samochody zupełnie bezpłatnie. Przy urządzeniu znajdują się dwa stanowiska do ładowania wyposażone we wtyczki Mennekes. Stacja umożliwia zasilanie baterii w pojeździe prądem dwufazowym. Umieszczenie stacji ładowania w pobliżu dworca kolejowego jest bardzo praktycznym rozwiązaniem zarówno dla podróżujących, jak i pracowników kolei.

Ładowarki samochodów elektrycznych przy stacji ORLEN

Samochód elektryczny można naładować w Częstochowie również na jednej ze stacji paliw ORLEN. Znajdująca się w tym miejscu ładowarka umożliwia podpięcie pojazdu do zasilania na 3 sposoby — przy pomocy wtyczki typu 2, złącza Combo lub CHAdeMO. Ta stacja ładowania samochodów elektrycznych składa się z 2 urządzeń typu DC o mocy 50 kW i 100 kW oraz ładowarki AC posiadającej moc 44 kW.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu częstochowskich hoteli

Wiele stacji ładowania samochodów elektrycznych w Częstochowie znajduje się w okolicy hoteli. Urządzenia przy hotelach Ibis i Mercure to ładowarki typu AC zapewniające moc 22 kW. Umieszczenie tego rodzaju stacji w pobliżu ośrodków wypoczynkowych jest niezwykle praktyczne dla zatrzymujących się tam osób, ponieważ umożliwia naładowanie baterii w samochodzie w nocy lub tuż przed podróżą.

Natomiast na parkingu hotelu Grand w Częstochowie dostępne są zarówno punkty ładowania AC, jak i DC. Właściciele pojazdów elektrycznych mogą tutaj podłączyć samochód do urządzenia przy pomocy wtyczki typu 2, CHAdeMO albo Combo.

Ładowarki pojazdów elektrycznych przy galeriach handlowych w Częstochowie

Na mapie stacji ładowania samochodów w Polsce znajduje się także kilka punktów zlokalizowanych niedaleko centrów handlowych i wielkopowierzchniowych sklepów, gdzie klienci często spędzają parę godzin, robiąc zakupy. Z ładowarki zlokalizowanej na parkingu hurtowni Macro mogą korzystać użytkownicy aut wyposażonych we wtyczkę typu 2, natomiast przy stacji ładowania znajdującej się przy pasażu Północ w Częstochowie możliwe jest podłączenie samochodu do zasilania przy użyciu kabla zakończonego wtyczką Combo.

Na terenie Częstochowy znajduje się wiele miejsc, gdzie właściciele samochodów elektrycznych mogą swobodnie ładować swoje pojazdy. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z miejskich punktów ładowania często wiąże się z pewną opłatą.

wróć do wszystkich artykułów