Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Rybniku – przykłady

arykuł w kategorii: Stacje ładowania,

Według informacji z urzędu miasta, w Rybniku zarejestrowanych jest ponad 300 pojazdów z napędem elektrycznym (BEV i PHEV), a to znaczy , że zapotrzebowanie na stacje ładowania pojazdów elektrycznych stale rośnie. Dziś sprawdzamy, ile jest stacji ładowania samochodów w Rybniku i gdzie dokładnie można podładować swój samochód, czytajcie dalej!

Ile jest stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Rybniku?

Miasto Rybnik stawia na elektromobilność, z roku na rok powstaje coraz więcej punktów, gdzie można podładować samochód elektryczny. W Rybniku obecnie znajduje się ponad 30 stacji ładowania, a samych punktów w całym mieście jest blisko 40.

lokalizacja operator dostępne tryby ładowania typy złączy maksymalna moc (kW)
ul. Gliwicka 196 ORLEN DC, AC Type 2, CHAdeMO 100
ul. Władysława Stanisława Reymonta 45 GWPL DC Type 2 60
ul. Plac Wolności 13 GO+ EAuto DC, AC Type 2, CHAdeMO 50
ul. Brzezińska 47 Elocity AC, DC Type 2 25
ul. Jana Zamojskiego 35a POWER EV AC Type 2 22
ul. Młyńska 12 TAURON AC Type 2 22

Gdzie w Rybniku znajdują się stacje do ładowania samochodów elektrycznych?

W Rybniku nie jest trudno naładować samochód elektryczny, trzeba tylko wiedzieć, gdzie dokładnie znajdują się poszczególne punkty ładowania.

Ładowarka na stacji paliw Orlen w Rybniku

Jedna z ładowarek w Rybniku znajduje się na stacji paliw ORLEN przy ul. Gliwickiej 196, gdzie zatankować pojazd mogą nie tylko samochody napędzane benzyną i gazem ziemnym, ale też elektryki. Stacja ta znajduje się niedaleko dworca Rybnik Paruszowiec, to idealne miejsce na podładowanie pojazdu, jeśli chcemy wybrać się na tężnię solankową i na molo na stawie Paruszowiec.

Śródmieście w Rybniku

Samochód elektryczny można naładować także w samym centrum Rybnika, niedaleko Rynku. W pobliżu, przy Placu Wolności znajduje się stacja ładowania operatora GO+ EAuto. Ten punkt ładowania znajdziecie niedaleko fontanny, naprzeciwko centrum handlowego Focus Park Rybnik.

Stacja Ładowania w okolicy Hotelu Przy Młynie

Niedaleko 3-gwiazdkowego hotelu w Rybniku znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych od operatora Tauron. W naszej opinii to idealne miejsce na “zatankowanie” samochodu, jeśli odwiedzamy Rybnik w celach turystycznych. Niedaleko stacji znajduje się bowiem nie tylko hotel, ale także słynne muzeum nauki – Edukatorium Juliusz.

Jakiego operatora stacji ładowania pojazdów jest najwięcej w Rybniku?

W Rybniku znaleźć można stacje ładowania od 8 różnych operatorów, którzy oferują prąd do ładowania samochodów elektrycznych. Zastanawiacie się, jaki operator stacji ładowania przoduje w Rybniku? Poniżej przedstawiamy tabelę:

operator liczba stacji ładowania w Rybniku
Tauron 26
GreenWay 3
GO+EAuto 3
POWER EV 1
PGNiG 1
Orlen 1
Elocity 2

W Rybniku stacji ładowania pojazdów elektrycznych nie brakuje, choć liczymy na to, że z czasem pojawi się ich więcej. Elektromobilność stale się rozwija, więc możliwe, że w przyszłości doczekamy się kolejnych punktów ładujących. A, z której stacji ładowania Wy korzystacie najczęściej? Dajcie nam znać w komentarzach!

wróć do wszystkich artykułów